Звуки сирени, реальні вибухи і руйнація будівель, поранення і смерть людей, перебування тривалий час у бомбосховищах та підвалах — реалії нашого життя. Суцільний стрес оголює нерви, позначається на самопочутті й соціальних контактах.
У такі часи важко зберігати спокій та врівноваженість. Конфлікти можуть виникати на фоні страху, зневіри, поганого фізичного самопочуття, невизначеності, незадоволення елементарних базових життєво важливих потреб.
✅ Як в цей непростий час тримати свої нерви в порядку та уникати конфліктів❓
🔹 Дуже важливо давати собі можливість плакати та горювати: часто сильний гнів є проявом неможливості прожити біль, який застрягає всередині.
🔹 Якщо ви говорите з людиною та розумієте, що зараз зірветеся, у вас зростає напруга й роздратування, варто взяти паузу в діалозі, подихати, порахувати до 10, намагатися відчути своє тіло (особливо ноги 1 руки) та фізично збільшити дистанцію від людини.
🔹 Можна тимчасово перервати контакт, дати іншій людині та собі охолонути. Якщо поруч дитина, то варто обмежити їй доступ до своїх конфліктів.
🔹 На перший погляд може здаватися парадоксальною порадою, але спрямованість на інших людей і прагнення допомогти стабілізує наш власний емоційний стан, знижує тривожність, зменшує відчуття страху, а тому робить нас менш конфліктними.
🔹 Прагнемо досягати продуктивності. Важливо робити те, що вміємо робити, те, що добре виходить. Коли бачимо результати своїх зусиль, це підсилює віру в перемогу. Коли відчуваємо і помічаємо свій внесок у спільну справу, це вселяє надію, дозволяє спілкуватися на позитиві на противагу сваркам і конфліктам.
🔹 Турбуємося про себе. Добре мати якийсь час для себе, задовольняти свої базові потреби: у їжі, сні та відпочинку, спілкуванні та усамітненні.
🔹 Намагаємося спокійно реагувати на роздратування, страх, гнів, сльози оточуючих. Пробачаємо слабкості іншим. Так само пробачаємо зриви і собі.
🔹 Частіше з любов'ю обіймайте один одного та говоріть про плани на майбутнє.
Немає коментарів:
Дописати коментар