середа, 8 січня 2025 р.

Витязь нової української поезії

У бібліотеці-філії №4 сімейного читання відбувся захід, присвячений 90-річчю від дня народження видатного поета-шістдесятника Василя Симоненка. Поетичне рандеву під назвою «Витязь нової української поезії» зібрало шанувальників творчості Симоненка та поціновувачів українського слова.

Особливим гостем заходу стала Ганна Нагорна, завідувачка бібліотеки гімназії-початкової школи №5. Її присутність надала події особливого тепла, адже Ганна Григорівна є землячкою Василя Симоненка. Поет народився в селі Біївці Лубенського району Полтавської області, а Ганна Григорівна – у сусідньому селі Тарандинці, куди малий Василь ходив до школи. Вона поділилася з присутніми маловідомими фактами з життя поета, зворушливими спогадами його односельців та розповіла про дитинство, яке так сильно вплинуло на формування його поетичного таланту. Також Ганна Нагорна акапельно виконала пісню-посвяту Василю Симоненку "Клич душі" Анатолія Кульчицького.

Особливу атмосферу вечора створили виступи юних читців та виконавців. Максим Кізюк, учень гімназії-початкової школи №6 «Перспектива», емоційно прочитав вірш "Лебеді материнства". Аліна Каспірович зачарувала присутніх проникливим виконанням пісні "Вирости ти, сину".

Вразили й старші учасники заходу: Софія Манчук, студентка Київського гуманітарного коледжу, прокламувала вірш "Схрещені дороги", а Яна Ліпінська, учениця Білоцерківського гуманітарно-педагогічного коледжу, прочитала знаковий твір "Ти знаєш, що ти людина?".

Особливі овації отримав наймолодший учасник заходу – маленький читайлик Романа Неліпа, який з великим натхненням та артистизмом прочитав уривок із казки Василя Симоненка "Цар Плаксій та Лоскотон".

Василь Симоненко прожив лише 28 років, але його творчий доробок став невід'ємною частиною української літератури. Його вірші сповнені любові до України, глибоких роздумів про людську сутність та боротьбу за справедливість. Захід у бібліотеці став справжнім святом поезії, яке не залишилося байдужим жодного з учасників.

Такі зустрічі допомагають відкрити нові сторінки життя геніїв українського слова, наблизити до нас їхню творчість і надихнути молодь на глибше пізнання національної культури.