понеділок, 28 серпня 2023 р.

Я картопелька смачненька

Викопали. Втомилися. Накопали. Вродила. Врожаєм задоволені. Ви зрозуміли, мова йде про картоплю, народну улюбленицю, яка вже 400 років є для українців другим хлібом. З давніх-давен відношення до неї, як до годувальниці. І дійсно, як говорить народна мудрість, вродить пшениця, картопля, жито – будемо жити.

На свято картоплі «Я картопелька смачненька» працівники бібліотеки сімейного читання запросили юних друзів бібліотеки, щоб розповісти про цей смачний дивовижний овоч, про історію його переселення з Південної Америки до Європи, а потім і до нашої країни та про шлях смачної картоплі до столу кожної української родини. Завідувачка Катерина Волинець розповіла дітям про різні сорти картоплі, познайомила з екземплярами місцевої селекції, представленими на виставці: матюшанська особлива, таращанська неперевершена, рокитнянська незвичайна, білоцерківська шедевральна. Крім того, членкиня клубу «Серпанок» Юлія Шпуртенко представила композицію «Слався картопляний рід», а Світлана Могорит показала мультимедійні слайди «Пам’ятники картоплі в різних країнах світу».

Найцікавішою видалася тема про страви з картоплі, які красувалися на столі: картопля під парусами, деруни, вареники і пиріжки з картоплею, зрази з картоплею і грибами , картопляна запіканка. Діти із великим задоволенням смакували, розповідали, як допомагали дорослим збирати врожай, а Діма Шевченко показав світлини про незвичайні природні картопляні витвори, зібрані на бабусиному городі.

Немає коментарів:

Дописати коментар