З початком повномасштабного вторгнення росії в Україну, Київська область одна з перших прийняла на себе удар загарбників. Ворог ішов на українську столицю, несучи смерть і руйнування мирних міст і сіл. У перші місяці війни від обстрілів постраждав і культурний фонд Києва та області – центри дозвілля, бібліотеки, будинки культури, кінотеатри, заклади мистецької освіти, музеї, храми тощо.
До річниці визволення столичного регіону від окупантів у бібліотеці пройшла година незламності «Зруйнована культурна спадщина Київщини». Бібліотекарка Світлана Могорит розповіла присутнім на заході про деякі знищені об’єкти інфраструктури, які представляли історичне минуле нашої країни.
- 27 лютого 2022 року росіяни знищили Історико-краєзнавчий музей в Іванкові, у якому зберігалися картини відомої художниці Марії Примаченко.
- 2 березня 2022 року зазнав суттєвих ушкоджень краєзнавчий музей та бібліотека у Бородянці. Серед знищених експонатів була унікальна колекція ляльок – діорама «Весілля», яка входила до книги рекордів України.
- Георгіївський храм у Заворичах Броварського району на Київщині пережив дві світові війни, але дощенту згорів від обстрілів російських військ. 7 березня 2022 року окупанти ударом артилерії знищили старовинну дерев’яну святиню.
- 15 березня 2022 року російська армія ракетами обстріляла київський мікрорайон Лук’янівка. Вибуховою хвилею було пошкоджено будівлю Київської малої опери, яка має статус памʼятки історії та архітектури Києва.
- Під час окупації російські військові пошкодили приміщення Музею ткацтва в Обуховичах Вишгородського району. Частину унікальних експонатів знищили, а деякі викрали під час відступу.
Світлана Василівна зазначила, що такі цілеспрямовані атаки, а також спалення українських книжок, незаконне вивезення культурних цінностей, архівних документів, позбавлення українців доступу до культурної спадщини, русифікація окупованих територій є ознаками культурного геноциду України. Визволення Київської області стало символом нескореності та віри у перемогу у війні проти російських загарбників.
Немає коментарів:
Дописати коментар