Ми не забули тебе, Тарасе.
Черпаєм правду в твоєму слові.
І зберегли для онуків наших
Українську пісню, українську мову.
У перші березневі дні ми традиційно згадуємо генія українського народу Тараса Григоровича Шевченка. 209 років минає з дня народження поета, проте і нині звучить під небом України Кобзареве слово, слово великої незгасної любові до свого народу, своєї землі.
Працівники бібліотеки сімейного читання за сприяння управління культури і туризму Білоцерківської міської ради підготували для читачів бібліотеки, внутрішньопереміщених осіб з районів бойових дій літературно-мистецький вернісаж "Твори Тараса - України гордість і окраса".
Бібліотекар Зоя Чутковська розповіла маленьким читайликам та їх батькам про важке та безрадісне дитинство Тараса, наймитування у пана Енгельгарда, заслання в далекі степи Казахстану, безмежну любов до рідної України, бажання вчитися, писати вірші, малювати. Вірші поета звучали у виконанні учасників театрального гуртка "Едельвейс". Як відомо, вірш "Заповіт" перекладений на 50 мов світу. На заході він звучав українською та польською. Максим Кизюк, учень гімназії початкових класів #6 "Перспектива" проникливо продекламував вірш"Доля". А учні цього ж закладу зачарували присутніх виконанням діалогу мами і маленького Тараса у театралізованому творі-мініатюрі.
Багато Шевченкових поезій вже давно стали народними піснями. На заході прозвучали пісні на вірші Тараса Шевченка "Якби мені черевички" та "Утоптала стежечку". Тріумфально прозвучали музичні композиції "Думи мої", "Стефанія", "Реве та стогне Дніпр широкий" у виконанні ансамблю духових інструментів школи мистецтв #6, а Дар'я Бадзюх зачарувала грою на скрипці.
Від імені вдячних нащадків подякував Тарасові Шевченку Дмитро Машкарін у власному вірші "Тарасу від нащадків".
До шевченківських днів у бібліотеці відкрилася розгорнута книжкова виставка "Нам треба голосу Тараса", на якій представлені твори поета, видання збірки "Кобзар", а також ілюстрації до творів Тараса Шевченка, намальовані маленькими художниками Зразкової студії образотворчого мистецтва "Берестяночка"ЦПО "Соняшник".
Немає коментарів:
Дописати коментар