Першим до нашого кошика покладемо молоде листя кропиви. Воно стане гарним доповненням до салатів, супів та інших страв. Це джерелом вітамінів та мікроелементів, так потрібних організму весною.
Молода кропива - природний концентрат вітамінів: А, В, С, Е, К, мікро та макро елементів: заліза, магнію, міді, кальцію, кремнію, селену, фітонутрієнтів, фітонцидів, органічних кислот. Вживання кропиви зміцнює імунітет, сприяє обміну речовин запобігає хворобам серця. Завдяки вмісту вітаміну К кропива сприяє звертанню крові, має протизапальну дію, допомагає при внутрішніх кровотечах. Хлорофіл, що є у листі, запускає обмінні процеси та допомагає протистояти онкологічним захворюванням. Кропива нормалізує рівень цукру. ЇЇ активно використовують в косметології та фармацевтиці. Через потужну кровоспинну дію молода кропива протипоказана людям з варикозом, тим, у кого густа кров, підвищений артеріальний тиск та вагітним.
Гуляючи берегом річки чи парком, звернемо нашу увагу на лискучі кущики з кругленькими листочками. Це всім нам відома пшінка - рослина тіньовитривала, яка цвіте наприкінці квітня або у травні. Це харчова, лікарська, медоносна, декоративна рослина, поширена по всій території України. З її молодого листя готують вітамінні салати, юшки, зелені та холодні борщі. Листя пшінки містить вітамін С, каротин, алкалоїди й сапоніни, деяку кількість синильної кислоти. Бульби багаті на крохмаль, цукри,придатні у їжу вареними. Рослину використовують як сечогінний, проносний, відхаркувальний, кровоочисний засіб. Настоєм трави промивають рани і виразки. Ця рослина має отруйні властивості! Тому вживати її у їжу потрібно до цвітіння.
Немає коментарів:
Дописати коментар