12 травня 2021р. виповнюється 85 років Івану Марчуку - найвідомішому і найтитулованішому українському художнику в світі, Шевченківському лауреату, генію сучасності за рейтингом "100 геніїв сучасності", укладеним британською газетою "Дейлі телеграф»".
Його порівнюють з Пабло Пікассо і Сальвадором Далі, називають Рембрандтом наших днів. "Хочу бути незбагненним для себе і для всіх", - Іван Марчук.
Іван Марчук створив понад 5 тися полотен. Винайшов новий спосіб нанесення на полотно найтонших мазків фарбою і назвав це "пльонтанізм" від слова "пльонтати". Як казав митець, пльонтанізм виник, коли він побачив голі дерева. "Дайте мені тисячу років - і я розмалюю небо!", - сказав Іван Марчук. Він працює по 17 годин на день.
Він народився на Тернопільщині. За радянських часів не визнавав соцреалізму, тяжів до авангарду, його творчість офіційно була не бажаною, тому змушений був емігрувати. Тривалий час жив в Австралії, Канаді, США. "У нас багато талановитих людей і наперекір усьому вони самі себе роблять. І я себе зробив наперекір усьому. Все життя мені заважали. Ніхто ніколи мені ні в чому не допомагав, не підтримував. Перш за все, наша держава! Україна ні на копійку мені нічого не зробила. У моїй майстерні були різні президенти, але вони не дали мені нормального приміщення, аби я мав де працювати."
В Україні досі немає обіцяного не однією владою музею Івана Марчука. "А що таке музей? Це ж обличчя держави. Всі ми їздимо по світу і куди ми ходимо? В музеї. Ван Гог "годує" Амстердам, і я стояв у черзі до його музею. А ви не хочете зробити музей Марчука у Києві, щоб і до нас їздили".
Це ганьба, що в Україні досі немає музею одного з найвідоміших українських художників у світі, автора понад п'яти тисяч картин - Івана Марчука. Тепер такий музей планують відкрити у Каневі.
Творчість народного художника України Івана Марчука має шалений попит серед вітчизняних та іноземних колекціонерів.
Немає коментарів:
Дописати коментар