понеділок, 6 липня 2020 р.

Ніч Купальська – ніч магічна


Світлина від Зої Чутковської.
Купальська ніч – одна з наймістичніших ночей року. З 6-го на 7-ме липня будемо святкувати Івана Купала. Розкажіть своїм діткам про це, чи не найулюбленіше народне літнє свято. Воно дуже давнє і має дохристиянське коріння. Наші пращури-язичники святкували його з 20 по 22 червня на самій маківці літа. Саме о цій порі, в дні літнього сонцестояння, поєднуються чотири стихії: Вогонь, Вода, Земля і Повітря. Предки українців обожнювали Землю, називали її годувальницею. 
Вони мали багато богів, серед них – Бог родючості Купало. Він мав потужну природну силу, від його прихильності залежало життя прадавнього народу землеробів. Тому свято Купала відзначали яскраво, колоритно з глибокою вірою.
Після того, як язичництво було витіснене православ’ям, в історії свята відбулися зміни. Його пов’язали з ім’ям Святого Іоанна Предтечі або Іоанна Хрестителя, і приурочили до дня його народження. Спочатку він відзначався 24 червня, а після переходу на новий стиль став святкуватися 7 липня, і загубив свій зв’язок з літнім сонцестоянням.
Одначе, ми знову сплетемо купальський вінок – незмінний символ свята, розпалимо магічне вогнище, яке очистить і захистить від усього лихого, а ще назбираємо цілющих трав, що увібрали в себе потужну силу матінки Землі та й будуть слугувати ліками протягом року. І обов'язково помандруємо до лісу на пошуки цвіту папороті...
І найголовніше передамо шану народним традиціям нашим дітям. Щоб плекали все українське і вічне, що дійшло до нас з глибини століть, збережене пращурами з чого черпаємо силу, добро і красу, що допомагає усвідомити, ми – українці, велична давня нація, єдиний нескорений народ зі своєю історією.
Для поглиблення знань про народні звичаї та традиції скористайтеся літературою:


Немає коментарів:

Дописати коментар