Джеймс Олдрідж, англійський письменник та громадський діяч, народився 10 липня 1918 року. Син літератора здобув гарну освіту: навчався спочатку в коледжі у Мельбурні, потім у Лондонському університеті. Літературну діяльність Олдрідж розпочав з журналістики.
У роки Другої світової війни він побував у багатьох країнах і на багатьох фронтах. Робота журналіста й військового кореспондента стала для Олдріджа школою життєвого досвіду та майстерності. Його художні репортажі, романи, цикл новел - відобразили героїзм народного опору й ті зміни, які спричинила перемога над фашизмом. Письменник жваво відгукується на актуальні проблеми часу, бореться за мир і покращення міжнародних відносин.
Джеймс Олдрідж, через усе життя проніс повагу до простих людей, любов до природи, захоплення мисливством і риболовлею. Сьогодні його оповіданнями захоплюються дорослі й діти.
Його твори — це дивовижний світ. У них письменник зачіпає такі теми, які хвилюють кожну людину.
У своїй новелі «Останній дюйм» Джеймс Олдрідж піднімає дуже важливу проблему — відносини між батьками й дітьми . З усього видно, що між батьком та сином немає ані дружніх, ані довірчих відносин. Але небезпека ситуації зближує їх. Перебуваючи на межі смерті, батько думає тільки про порятунок сина. Крок назустріч один одному до спільної мети — вижити. І батько подивився на хлопчика іншими очима, зрозумів, що недооцінював його, не довіряв йому, що не приділяв достатньо уваги.
Новелу «Останній дюйм» можна сприймати як своєрідну притчу про духовне зближення батька та сина.Тема дитинства бачиться письменникові через єдність людини й природи, через красу відвертих людських взаємин. Про своє оповідання "Останній дюйм" письменник сказав, що це оповідання — насправді метафора, а його суть полягає в тому, щоб вчасно зупинитися, не перейти межі. У сьогоднішньому світі накопичено стільки зброї, що людство стоїть на останньому дюймі перед світовою катастрофою, і кожен має усвідомити свою велику відповідальність за долю цивілізації. Останній дюйм не можна перейти, бо тоді на Землі більше не буде людей. І тут не можна не погодитися з письменником.
Тема відповідальності є однією з провідних у творі. Олдрідж наголошує на тому, що людина — творець своєї долі. Людина — найдосконаліший витвір природи й має бути достойна того місця, яке займає в ній.
Немає коментарів:
Дописати коментар