четвер, 21 травня 2020 р.

Які видатня митці XIX - XX ст. носили вишиванки

Українські вишиванки 2020: модні візерунки Сьогодні ми з радістю та піднесенням одягаємо вишиванку, гордо демонструючи цей духовний символ нації всьому світу. Вишиванку часто називають одягом патріотів, саме через це, вона часто була під забороною.
Як ми уже розповідали раніше, ще у XIX столітті саме Іван Франко започаткував моду на вишиванку. І багато письменників того часу одягали вишиті сорочки, підкреслюючи цим свою українську національну свідомість.
У Радянському Союзі вишиванка то була в тренді, то під забороною. Коли пожвавлювався національно-визвольний рух – українці змушені були ховати сорочки. Людина у вишиванці підпадала під підозру у зайвому націоналізмі. Це було своєрідним порушенням негласних норм радянської культури.
А вже за часів Незалежності вишиванка стала неодмінним атрибутом сучасного українця. Це частина стильного та сучасного образу. Українська вишита сорочка пройшла довгий та нелегкий шлях. Наші предки залишили нам у спадок величезний скарб. А ми зобов'язані не тільки не втратити його, а й примножити та передати у спадок майбутнім поколінням.
У 1876 році Олена Пчілка (мама Леся Українки) видала "Український народний орнамент", після чого в Європі почався бум української вишивки, а в самій Україні відбулися перші наукові вивчення цього національного одяг. 

Михайло Старицький – український письменник, театральний і культурний діяч. Один з корифеїв українського побутового театру.


Володимир Винниченко – український політичний та громадський діяч, прозаїк, драматург та художник. 
Дмитро Павличко – український поет, перекладач, літературний критик, громадсько-політичний діяч, Герой України
Андрій  Малишко – український поет, перекладач, літературний критик

Василь Симоненко – український поет і журналіст

Іван Драч – український поет, перекладач, кіносценарист, драматург, державний і громадський діяч.


Василь Стус – український поет, борець за незалежність України у XX столітті. Один із найактивніших представників українського дисидентського руху.

Немає коментарів:

Дописати коментар