четвер, 12 квітня 2012 р.

Історія нашої бібліотеки

   Адреса: Київська обл.

м.Біла Церква
б-р Олександрійський, 125
тел.: 6-21-03
Завідуюча:  Волинець Катерина Василівна 
e-mail: dns125@ukr.net
Площа приміщення бібліотеки – 390 м2, книжковий фонд становить 40000 примірників. 
До послуг користувачів: абонемент читачів-дошкільників та молодшого шкільного  віку,  читальний зал для читачів молодшого шкільного віку та дошкільників, абонемент і читальний зал для дорослих та учнів 5-11 класів.
Міська дитяча бібліотека (така перша її назва) була створена до Другої світової війни й знаходилася в невеличкому приміщенні на площі Леніна (нині Торгова площа) в центрі міста. Завідувала бібліотекою після 1944 р. Ніна Євгенівна Грива. В 1968 р. бібліотека переїхала в старовинний будинок № 13 по вул. Б. Хмельницького. На той час у бібліотеці працювали Копилович Тетяна Давидівна, Ткаченко Галина Іванівна, Заліська Лідія Яківна. Очолювала цей колектив Надія Михайлівна Гичко-Симиренко.
З 1976 р., після централізації бібліотек міста, заступником директора ЦБС по роботі з дітьми була призначена Пиньківська Галина Пилипівна, яка все життя присвятила бібліотечній справі, приїхавши в Білу Церкву ще 1946 р. після закінчення бібліотечного факультету Київського культурно-освітнього технікуму.
Це був період, коли масова робота бібліотек проводилася із культурно-спортивними комплексами (КСК): кінотеатром ім. М.Горького, дитячим сектором Будинку культури заводу “Сільмаш”, парком культури і відпочинку ім. Г.Петровського (нині ім. Т.Шевченка), Будинком піонерів (сьогоднішній Центр дитячої творчості “Соняшник”).
У цей період у бібліотеці працювали Полякова Ірина Анатоліївна, Бондар Анета Пилипівна, Інна Володимирівна Зикова, Ніна Андріївна Соколенко, які створили для юних читачів клуби за інтересами “Чарівна країна казок”, “Азбука прекрасного”, “Зелений патруль”.
У 1984 р. бібліотека отримала нове приміщення, а її колектив очолила Циганенко Наталія Володимирівна.
З 1985 р. бібліотека з центральної дитячої була перейменована в бібліотеку-філіал № 9, а новою завідуючою призначено  Сулейманову Тетяну Іванівну, яка працювала до червня 2006р.
Сьогодні в бібліотеці працюють
Зоя Чутковська, Галина Чередник, Жанна Харченко, Світлана Могорит, Юлія Харченко, Тетяна Куценко та Катерина Волинець, яка з середини 2006 р. працює на посаді завідуючої філіалом.
Для читачів-учнів 1-4 кл. у бібліотеці створено клуб «Первоцвіт», для старшокласників працює етно-педагогічна студія «Де живуть Котигорошки», ляльковий театр «Золотий ключик». Люди старшого віку об`єдналися в Академію пенсіонерів «Сузір`я», яка працює при бібліотеці на чолі з координатором Сулеймановою Тетяною Іванівною та гурток "Креативне рукоділля".
Бібліотека співпрацює з учнівськими колективами БЗШ №6, 7, СПМШ №16, Білоцерківським колегіумом, ДНЗ «Кобзарик».
З 2012 року бібліотека-філія №4 отримала статус бібліотеки сімейного читання.

3 коментарі:

 1. Доброго дня, колеги! Нагороджуємо Вас блоґерською нагородою - Liebster Blog Award! Якщо у вас є час та бажання – приєднуйтеся до блоґерської естафети. Подробиці на нашому блозі - http://xobd-news.blogspot.com/2014/06/liebster-blog-award-5.html

  ВідповістиВидалити
 2. Дуже вдячні Вам за інформацію, яку Ви постійно надаєте! Доброго Вам дня!!!

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Дякуємо Вам за гарні слова. Намагаємося бути цікавими для своїх відвідувачів.

   Видалити