вівторок, 12 січня 2021 р.

Є воля до життя - є людина

Не одне покоління юнаків і дівчат розпочинає власний шлях пізнання життя із захоплюючих творів великого американського письменника Джека Лондона (нар. 12 січня 1876). Від ‘’Жаги до життя’’ і північних оповідань до ‘’Білого Ікла’’ і ‘Сердець Трьох’’, від ‘’Поклику предків’’ і ‘’Людей Безодні’’ до ‘’Залізної П’яти’’ і ‘’Мартіна Ідена’’.
Приваблює в цих книгах не тільки захоплюючий сюжет, карколомні пригоди та непересічні герої, але й насамперед - глибоке розуміння людини, найтонших її прагнень, устремлінь і порухів душі.

Дуже прикметно що практино всі твори Джека Лондона значною мірою автобіографічні. Він писав про те, що сам пережив, про людей, котрих зустрічав на своєму недовгому, та надзвичайно непростому життєвому шляху. А юність його минула в нечуваних злиднях, у тяжкій роботі на фабриці, де платили по долару за день і на ці гроші можна було ледь животіти…

‘’У 15 років я був мужчиною, рівним серед мужчин’’ – напише письменник в автобіографії. Юний Джек працюючи кочегаром на торговому судні, потрапив на Північ. Там якраз були відкриті поклади золота. В нелюдських умовах відчайдухи-золотошукачі затято прагнули розбагатіти, ризикуючи своїм здоров’ям, а часто і життям. В екстремальних умовах найкраще виявлялись характери людей. Виживати там дозволяли наполегливість і праця, а найголовніше – людяність. Екстремальним є саме життя, котре маємо прожити як люди – такий найголовніший досвід передає нам Джек Лондон у своїх творах. Письменник наполегливо доводив, що і в найтяжчих обставинах людина не є безпорадною. Все вирішують її духовні якості, її воля, людяність, почуття морального обов’язку і віра


Немає коментарів:

Дописати коментар