5 червня святкують незвичайне свято - День повітряних кульок
Цікаво дізнатися, що:
· Повітряні кульки з’явились у 1824 році завдяки експериментам Майкла Фарадея з каучуковими мішками, наповненими газом, що дало можливість їм підніматися вгору.
· У 1831 році Нейл Тайлотсон замість каучуку використав латекс. І завдяки цьому з’явилися сучасні кульки.
· Наповнювати гелієм кульки почали для використання в космонавтиці. У 1985 році їх відправили радянські зонди в атмосферу планети Венера.
· Запущені в небо латексні кулі можуть підніматися на висоту до 5 км, а там починають замерзати. Це призводить до того, що вони розпадаються на шматочки, які потім розлітаються по світу.
· Найменша дірочка в повітряній кулі призводить до надзвукового вибуху. А все через те, що повітря зсередини починає з такою силою вириватися назовні, що рве свою сферу зі швидкістю звуку.
· Наймасовіший запуск повітряних кульок відбувся в англійському Дісней-парку в серпні 1994 року: з нагоди виходу мультфільму «Алладін» в небо запустили 1 592 744 гелієвих кульок.
· З появою куль у формі довгих ковбасок почалися змагання: хто швидше зробить фігурки з них. Італієць Сальваторе Сабатіні за одну годину змоделював 361 фігурку, використавши для свого рекорду 396 повітряних куль.
Немає коментарів:
Дописати коментар