вівторок, 19 лютого 2019 р.

Серця вогнем пече Майдан

 20 ЛЮТОГО – ДЕНЬ ГЕРОЇВ НЕБЕСНОЇ СОТНІ
5 років минуло від трагічних подій під час Революції Гідності. Згадуємо… Байдужих немає. На Майдані Незалежності 18-21 лютого 2014 року загинули понад сто протестувальників, названих «Небесною сотнею». Спогади про палаючий Майдан в’їлися в кожну нашу клітину. Збережемо пам'ять про Революцію Гідності та учасників, які відстоювати свої інтереси та право на краще життя.
Книги про Революцію Гідності, які варто прочитати
  
Брати Капранови. Майдан. Таємні файли. – К. : Нора-Друк, 2017. – 320 с.
Настав час дізнатися правду про Майдан.
У Революції брали участь мільйони, але що насправді сталося тоді, й досі залишається таємницею. Що відбувалося за лаштунками Майдану? Хто платив за Революцію? Як ділили владу переможці? Хто і чому здав Крим та Донецьк? Яким дивом встояли Одеса і Харків?
Герої цього журналістського розслідування не тільки ті, хто стояв на сцені, але й ті, хто ховався за лаштунками.

Братченко Т.І. Прозріння : оповідання / Таїна Братченко. – Біла Церква : ТОВ «Білоцерківдрук», 2017. – 120 с.
Це книга життєвих історій. Їхня тематика пов’язана з історичними подіями сучасності: Помаранчевої революції, революції Гідності і початком війни. Авторка іноді є їх свідком або учасником, інколи ці історії їй розповідають інші учасники. Таїна Братченко не намагається описувати жахливі факти і ситуації, які трапилися під час політичних подій. Вона аналізує своїх героїв, досліджує, як змінюється їх ставлення, світогляд і характер під цим впливом.

Гудима А.Д. Очищення : роман-хроніка / А.Гудима. – Біла Церква : ТОВ «Білоцерківдрук», 2018. – 328 с.
Це книга про «Євромайдан» і «майдани» кожного з нас, про гордий дух українства, що проявився навіч у трагічній іпостасі «Небесної сотні», і про тих, котрі офірували своє життя і здоров’я на Сході України (АТО), корчуючи драконівські зуби підступного російського «старшого брата».Кокотюха А. Вогняна зима : роман / Андрій Кокотюха ; передм. Ю.Луценка. – Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2015. – 352 с.
Ще вчора кожен громадянин України мав своє життя. У якому, здавалося, не було місця для подвигу. Але прийшла вогняна зима 2013—2014-го, і тисячі українців опинилися у вирі Революції Гідності – та по різні боки барикад. Успішний бізнесмен Стогов стає активістом Автомайдану. Продавщиця з косметичного магазину Алла тепер волонтерка. Студент на прізвисько Птаха виходить із віртуального світу і робить «коктейлі Молотова». Тітушка Сірий не має переконань, аби платили. А Олег, боєць «Беркуту», готовий карати «майданутих» навіть задарма… Ми бачимо Майдан їхніми очима. Бачимо – і затамовуюємо подих. Бо тут усе справжнє – і життя, і кохання, і ненависть. І смерть. А ще – відчайдушна віра, що кінець кінцем усе буде добре… Обережно! Ненормативна лексика!

Майдан від першої особи. 45 історій Революції Гідності / упоряд. Тетяна Ковтунович, Тетяна Привалко. – К. : К.І.С., 2015. – 320 с.
У книзі історію Майдану розповідають 45 осіб, які були безпосередніми учасниками тих подій. Серед них – студенти і підприємці, представники Самооборони Майдану і його духовна варта, автомайданівці, волонтери, журналісти, митці, правозахисники, політики.


Матіос Марія. Приватний щоденник. Майдан. Війна... / Марія Матіос. – Львів : ЛА «Піраміда» 2015. – 356 с.
Це свого роду хроніка, що починається з кінця 2013-го і до середини літа 2015-го року. І крізь цю призму письменниця дуже зворушливо і дуже чуттєво описує маленькі історії українських родин, життя яких болючими втратами та глибокими ранами назавжди змінив Майдан... змінила війна... А ще - свої історії "про конкретні битви за дуже конкретних людей".

Рудневич М. Я з Небесної Сотні : повість / Марко Рудневич. – К. : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2014. – 180 с.
19-річний студент Макс зі Сміли легко й відверто оповідає про своє життя — про навчання, однокурсників, родину, про свою кохану дівчину Іванку, яка вчиться в Києві, а батьки хочуть відіслати її на навчання до Франції... Але стається Майдан, і Макс зі своїм другом-однолітком їде до Києва.
Зрештою, це повість про три вирішальні доби на Майдані. Ви згадаєте все, ви ще раз переживете ті тривожні лютневі дні і, мабуть, будете плакати, і ще довго пам’ятатимете простого хлопця зі щирою душею — Макса зі Сміли...

Цілий В. Вогонь і камінь : поезії / Василь Цілий. – К. : Просвіта, 2014. – 128 с.

До книжки відомого українського поета увійшли вірші, написані протягом останніх літ. Наповнюють їх пережиті емоції, яскраві спостереження, перейняті подіями майдану, революцією Гідності, синівське уболівання зо долю рідної Вітчизни. Вогонь і камінь – стихія і твердиня. А поміж ними – людина із своїми тривогами, надіями і сподіваннями.


Немає коментарів:

Опублікувати коментар