понеділок, 30 грудня 2024 р.

В передчутті дива

Напередодні Нового року у бібліотеці відбулася чарівна подія – святковий новорічний вечір клубу "Серпанок" під назвою "В передчутті дива". Усі прийшли в атмосферних новорічних костюмах, що наповнило залу яскравими барвами, фантазією та святковим настроєм.

Свято розпочалося з підведення підсумків роботи клубу за рік. Керівник клубу розповіла про головні досягнення, зокрема цікаві зустрічі, творчі майстер-класи, участь у літературних культурних заходах. Учасники з теплотою згадували моменти, які збагатили їхній творчий досвід, надихнули на нові ідеї та ще більше згуртували спільноту.

У святковій програмі прозвучали новорічні пісні та традиційні українські колядки, які виконували учасники клубу.

Родзинкою вечора стали веселі конкурси, які провела бібліотекарка Жанна Харченко. Вони викликала не лише позитивні емоції, а й підкреслила дружній дух клубу. Найактивніших учасників нагородили символічними подарунками.

На завершення вечора всі присутні поділилися своїми побажаннями на Новий рік. Лунали слова про здоров’я, мир, творчі звершення й нові цікаві зустрічі. Святковий вечір у клубі "Серпанок" залишив яскраві враження, зарядив усіх учасників позитивною енергією та натхненням на майбутній рік. Бібліотека вкотре стала місцем, де твориться магія спілкування, творчості й щирої дружби.


понеділок, 23 грудня 2024 р.

Нова радість стала

У бібліотеці-філії №4 сімейного читання відбулося урочисте нагородження переможців конкурсу різдвяно-новорічних листівок «Нова радість стала». Цьогоріч на розсуд журі було представлено 170 надзвичайно креативних робіт – листівок та декоративно-ужиткових виробів.

Захід розпочала завідувачка бібліотекою Катерина Волинець, яка привітала присутніх із прийдешніми святами, подякувала дітям і батькам за їхню творчість, чуйність та щире бажання підтримати українських воїнів. Усі створені листівки будуть відправлені в зону бойових дій, щоб порадувати наших захисників і подарувати їм часточку домашнього тепла.

Родзинкою свята став виступ народного вокального ансамблю «Співограй» ЦПО «Соняшник» під керівництвом Ольги Гаврилюк. Їхні душевні колядки додали заходу святкової атмосфери та підняли настрій усім присутнім.

Від бібліотечної системи ім. П. Красножона переможців конкурсу нагородила директорка Леся Поліщук. Вона, як знана в місті волонтерка, поділилася з присутніми зворушливими історіями про те, як дитячі листівки служать для військових справжніми оберегами. Захисники носять їх під бронежилетами або розміщують у бліндажах, черпаючи з них сили, віру та тепло, подаровані дітьми.

Різдвяні дарунки діти отримали від депутатки Білоцерківської міської ради, волонтерки Ольги Нагорної. Її вразили роботи учасників і вона щиро подякувала кожному за внесок у підтримку українських захисників. Також подарунки для конкурсантів підготував депутат Сергій Грисюк, який підтримав ініціативу бібліотеку та високо оцінив творчі здібності юних митців.

Дітвора отримала подяки за участь у конкурсі та подарунки від Анни Юрченко – директорки благодійного фонду «Відкриті долоньки», а від БФ «Свідома Україна» Оксани Оранської нагороди вручила заслужена працівниця культури Людмила Поліщук.


Сьогодні частину вітальних листівок було передано у зону бойових дій нашим захисникам через волонтера, отця Миколу Гопайнича. Разом із листівками бібліотекарки попросили передати воїнам теплі слова привітань із прийдешніми святами, а також щирі слова вдячності за їхню віддану службу та захист України.

пʼятниця, 20 грудня 2024 р.

середа, 18 грудня 2024 р.

Кольори різдвяної радості

У читальній залі бібліотеки відбулася літературно-мистецька година "Кольори різдвяної радості", яка зібрала членів клубу "Сузір'я". Захід став джерелом натхнення й теплих спогадів, об’єднавши учасників у святковій атмосфері Різдва.

Бібліотекарка Жанна Харченко підготувала презентацію "Різдво на картинах українських художників", яка відкрила перед гостями світ мистецьких шедеврів. На полотнах українських майстрів оживали засніжені хати, вертепи, колядники та різдвяні пейзажі. Ці картини не лише милували око, але й нагадували про багатство та глибину українських різдвяних традицій.

Огляд літератури на різдвяно-новорічну тематику провела Юлія Харченко. Вона представила добірку книг, яка допоможе кожному відчути святковий настрій: Таїна Краєвська «Сяйво зимової ночі», «13 різдвяних історій» від сучасних українських письменників, Ірен Роздобудько «Прилетіла ластівочка» , Джей Ашер «Сяйво» та класику української літератури, без якої неможливо уявити різдвяні свята – «Вечори на хуторі біля Диканьки» Миколи Гоголя.

Окремою частиною заходу стала музична програма. Присутні згадували старі й сучасні колядки. Своїми чарівними голосами Наталія Мельник та Ірина Литовченко подарували гостям святковий настрій, виконавши улюблені колядки.

Під час заходу кожен учасник поділився своїми думками про Різдво та традиції святкування. Розповідали історії про спільне прикрашання ялинки, приготування різдвяних страв та відвідування церкви. Такі особисті історії нагадують, що найважливіше на різдвяно-новорічні свята – це любов, доброта й родинне тепло.

Захід завершився побажаннями один одному щастя, миру та благополуччя. Зустріч стала не лише святковим вечором, але й можливістю нагадати собі й іншим, що магія Різдва починається з нас самих – у наших серцях і діях.

пʼятниця, 13 грудня 2024 р.

Майстер-клас зимової творчості

У бібліотеці сьогодні вирувала справжня новорічна магія! Разом із майстринею Вікторією Поршнєвою діти поринули у світ творчості, виготовляючи неймовірні ялинкові прикраси. Цього разу учасники вчилися виготовляти ялинкові прикраси з натуральних матеріалів – картону та лляної мотузки.  А щоб іграшки сяяли святковим шармом, кожен додав трохи блиску за допомогою перлинок. Пані Вікторія розповіла, що робити такі іграшки – це не просто рукоділля.  Іграшки, зроблені своїми руками додаватимуть  різдвяно-новорічним святам особливу магію, чудовий настрій і  теплі спогади.



четвер, 12 грудня 2024 р.

Письменники-ювіляри: народжені в грудні

У читальному залі бібліотеки-філії №4 сімейного читання відбувся літературний вечір «Письменники-ювіляри: народжені в грудні», присвячений ювілеям видатних українських письменників. Захід зібрав численних поціновувачів літератури. Бібліотекарка Юлія Харченко розповіла про життєвий і творчий шлях двох визначних літераторів: Миколи Лукаша, якому 19 грудня виповнюється 105 років від дня народження, та Івана Пільгука, 125-річчя якого відзначається 20 грудня.

Іван Пільгук залишив багату спадщину художньої прози. Його романи й повісті – це тонке переплетення історії, мистецтва та людських почуттів. Серед найвідоміших творів «Грозовий ранок», «Повій, вітре», «Дуби шумлять», «Пісню снує Черемош», «Григорій Сковорода», «Марія Заньковецька». За життя він написав понад 200 наукових праць. Його дослідження присвячені творчості таких класиків як: Іван Котляревський, Тарас Шевченко, Юрій Федькович, Степан Руданський, Марко Кропивницький тощо. Пільгук також відомий як автор підручника з української літератури 19-го століття, який став основою для навчання в школах. Цей підручник був досить якісним і глибоким, що використовувався в навчальних закладах понад 40 років. Він не лише знайомив школярів із класиками української літератури, але й виховував у них любов до рідного слова.

Микола Лукаш – геніальна постать української літератури. Він поєднував унікальний розум, безмежну енергію і надзвичайну харизматичність. Лукаш був першим, кому вдалося перекласти обидві частини славнозвісного «Фауста» Ґете, над якими працював 18 років. Крім того, він переклав українською поезію Ф. Шиллера, «Мадам Боварі» Г. Флобера, поему Ю. Тувіма «Бал в опері», «Декамерона» Дж. Бокаччо. Однак Микола Лукаш – це не лише переклади, а й колоритна особистість. Він був душею компанії та відомим дотепником, водночас залишаючи мовчазним затвірником, коли справа стосувалася творчості.

Лукаша називали українським Доном Кіхотом не лише за талант, а й за його моральну сміливість. У 1973 році, після засудження Івана Дзюби за його працю «Інтернаціоналізм чи русифікація?», Микола Лукаш написав заяву, в якій відкрито підтримав Дзюбу. Він зазначив, що поділяє його погляди і, якщо це вважається злочином, готовий понести за це відповідальність. Цей сміливий вчинок Лукаша став прикладом солідарності та відваги серед української інтелігенції.

Захід залишив приємні враження та спонукав до подальшого пізнання літературної спадщини українських літераторів.

пʼятниця, 6 грудня 2024 р.

Від Святого Миколая я даруночки чекаю

До Дня Святого Миколая для юних читачів в бібліотеці відбулася народознавча гостина "Від Святого Миколая я даруночки чекаю".

Бібліотекарка Галина Чередник розповіла дітям про традиції цього улюбленого свята, яке сповнене магії, добрих справ і очікування дива. Малеча з захопленням слухала історії про святого Миколая, його добрі вчинки та допомогу тим, хто цього потребує.
Під час заходу діти розгадували загадки, розповідали про свої бажання та мрії. Діти читали казки та оповідання про святого Чудотворця, а також декламували вірші, які приготували спеціально до свята.
Родзинкою заходу стало розписування імбирних пряників глазур’ю. Малеча із захопленням прикрашала солодощі яскравими візерунками, створюючи власні маленькі кулінарні шедеври.
Музичним подарунком для всіх став виступ бандуристів зі школи мистецтв №6. Учні виконали святкові пісні, наповнюючи бібліотеку мелодійними звуками, що створили справжню атмосферу свята.
Цей захід став ще одним нагадуванням про важливість віри у добро, щедрість і любов до ближнього. Ми вдячні всім учасникам за теплі емоції й сподіваємося, що Миколай принесе кожному саме те, чого вони бажають!

Оберіг поколінь: свято української хустки

До Дня української хустки та у рамках популяризації українських традицій і культурної спадщини фахівчині бібліотеки-філії №4 сімейного читання на запрошення бібліотекарки гімназії-початкової школи №5 Ганни Нагорної провели для учнів 6-В класу народознавчий урок під назвою "Краса у спадок".

Ганна Григорівна розповіла шестикласникам про історію Дня хустки, яка завжди була не лише частиною гардеробу, але й символом жіночності, сімейного тепла та національної єдності. Вона наголосила, що хустка здавна була невід'ємною частиною української культури і переходила з покоління в покоління як сімейна реліквія.

Галина Чередник пояснила символіку орнаментів і кольорів хусток з різних регіонів України. Продемонструвала, як молоді дівчата зав'язували хустки з кокетливою грайливістю, а поважні пані – з вишуканою стриманістю. Завдяки майстеркласу школярки навчилися створювати стильні та яскраві образи, демонструючи, як хустка може гармонійно доповнювати сучасний одяг.

Щиро дякуємо нашій колезі Ганні Нагорній за запрошення та організацію такого пізнавального і натхненного заходу.

середа, 4 грудня 2024 р.

Солодкі подарунки Миколая

До Міжнародного дня людей з інвалідністю та у межах Національного тижня читання 2024 працівники бібліотеки організували для вихованців багатопрофільного навчально-реабілітаційного центру літературно-творчу майстерню «Солодкі подарунки Миколая». Захід об'єднав читання, творчість та святковий настрій, створюючи незабутню атмосферу тепла й затишку.

Бібліотекарки розповіли дітям про історію, традиції і звичаї святкування одного з найулюбленіших зимових свят – День святого Миколая та провели для малечі  майстерклас з розпису медового пряника. Діти мали змогу проявити свою фантазію, прикрашаючи пряники яскравими глазурями. Усмішки, радість і відчуття гордості за власноруч зроблений подарунок створили незабутні емоції.

Завдяки такій ініціативі фахівчині бібліотеки не лише популяризували читання, а й допомогли дітям поринути у святкову атмосферу, розкрити творчий потенціал та відчути тепло уваги й турботи.

неділя, 1 грудня 2024 р.

Різдвяна зірка: від традицій до творчості

У бібліотеці відбувся захопливий майстерклас для дітей із виготовлення різдвяної об'ємної зірки з паперу. 

Майстриня Вікторія Поршнєва розповіла юним читайликам про звичаї та обряди свят, що наближаються: Андрія, Миколая та Різдва Христового.

Творчою частиною заняття стало виготовлення різдвяної зірки, яку можна використовувати як прикрасу для ялинки чи декору для оселі.  Опановуючи техніку орігамі, діти акуратно складали папір, обмінювалися ідеями та допомагали одне одному.
Результатом стали не лише красиві різдвяні прикраси, але й радісна атмосфера, якою наповнився зал бібліотеки. 

Різдвяна зірка, виготовлена власноруч, стане теплим спогадом про цей творчий і пізнавальний захід.

пʼятниця, 29 листопада 2024 р.

На Калиту до Андрія

Свято Андрія, яке здавна є одним із найколоритніших у народному календарі українців, стало чудовим приводом для дружнього зібрання членів клубу «Серпанок» у затишній читальній залі бібліотеки. Тут відбувся народознавчий етюд «На Калиту до Андрія».

Бібліотекарка Жанна Харченко розповіла про історію цього свята та зазначила, що свято Андрія Первозваного, окрім релігійного змісту, у народі завжди асоціювалося з веселими вечорницями, обрядами та молодіжними розвагами.

Вона зосередила увагу на звичаях і традиціях свята. Разом з Світланою Могорит вони провели низку захопливих конкурсів, які викликали азарт та веселощі.
Захопленим дійством стали ворожіння, які традиційно проводили жінки. Згадуючи стародавні звичаї, вони намагалися зазирнути у майбутнє.
Цей момент додав загадковості та магічної атмосфери.
Головною подією вечора стало кусання калити – обряд, який подарував учасникам багато позитивних емоцій. Дійство супроводжувалося жартами, піснями та танцями.
На завершення всі разом смакували традиційними українськими стравами та смаколиками.

Калита, калита, із чого ти вилита

До Дня Андрія Первозванного бібліотека наповнилася атмосферою народних звичаїв та традицій. Святкові вечорниці зібрали дітей, які з великим інтересом поринули у магію української культури.

Бібліотекарка Галина Чередник розповіла гостям про традиції свята, які гадання проводилися в давнину та які значення мають різні символи.
Після цікавої розповіді учасниці заходу взяли участь у ворожіннях на предметах, які викликали чимало веселощів і щирий сміх. Особливу увагу дівчаток привернув майстерклас зав'язування хустинок різними способами, що додало святу національного колориту.
Окрасою заходу став виступ бандуристів школи мистецтв №6, які створили унікальну атмосферу, зануривши гостей у мелодійний світ української музики.
Кульмінацією свята стало традиційне частування калитою. Діти не лише скуштували цей смачний символ Дня святого Андрія, а й дізналися про його значення в українській культурі.
Такі заходи у бібліотеці є не лише веселими, а й пізнавальними. Вони допомагають зберігати й передавати наступним поколінням традиції нашого народу, виховуючи повагу до рідної культури.

четвер, 28 листопада 2024 р.

Хто в домі господар?


Щороку 30 листопада у світі відзначають Всесвітній день домашніх тварин. Ця дата покликана нагадати про важливість турботи, любові та відповідального ставлення до наших улюбленців. З цієї нагоди фахівчині бібліотеки-філії №4 сімейного читання провели для учнів перших класів ліцею-гімназії №16 пізнавально-розважальний захід «Хто в домі господар?».

Галина Чередник розповіла дітям про історію свята, поділилася цікавими фактами про домашніх тварин.

Євгенія Ніколайчук презентувала книжки: «Пес Патрон» Зоряни Живки, «Кексик-захисник» Інни Курило, «36 і 6 котів», «Чорна-чорна курка» Галини Вдовиченко, а також енциклопедії, що розкривають дивовижний світ тварин. Діти із задоволенням розглядали яскраві ілюстрації та ділилися своїми враженнями від побаченого.

Ще однією цікавою частиною заходу стали загадки про тварин. Відгадування викликало чимало усмішок і веселощів, а розповіді про своїх домашніх улюбленців допомогли дітям краще пізнати одне одного та поділитися теплими історіями.


Особливу увагу привернула виставка малюнків, яку створили самі учасники. Учні принесли з собою яскраві ілюстрації своїх улюбленців – котів, собак, хом’ячків, папуг і навіть екзотичних тваринок. Виставка стала справжньою окрасою заходу та продемонструвала творчий талант дітей.




Такі заходи надихають малечу ставитися до тварин з турботою і любов’ю, а також спонукають до розвитку їхньої творчості та знань.

Захоплення й уподобання

У бібліотеці-філії №4 сімейного читання відбулося чергове засідання розмовного клубу "Промова". Цього разу учасники спілкувалися на тему «Захоплення й уподобання». Координаторка клубу Тетяна Омельченко провела інформативну лекцію, розповівши про те, як захоплення можуть впливати на пошук нових друзів чи колег, а також покращувати якість нашого життя.

Вона пояснила правильне вживання таких термінів, як хобі, захоплення, уподобання та хендмейд, розкрила правила правопису загальних назв іншомовного походження та звернула увагу на правильність наголосів у таких словах. Учасники активно обмінювалися досвідом, що зробило засідання ще більш захоплюючим.

Зустріч стало чудовою нагодою не лише, щоб покращити мовні навички, а й надихнутися новими ідеями.

четвер, 21 листопада 2024 р.

Майдан, війна, свобода: еволюція громадського спротиву

21 листопада у шкільній бібліотеці ліцею-гімназії №16 фахівчині бібліотеки провели для учнів 5-Д і 6-Д класів патріотичну годину «Майдан, війна, свобода: еволюція громадського спротиву», присвячену Дню Гідності та Свободи.

Цього року виповнюється 20 років від початку Помаранчевої революції та 11 років від початку Революції Гідності.

Бібліотекарка Юлія Харченко провела для учнів історичний екскурс, розповівши про причини, які спонукали українців вийти на Майдани, а також про хронологію подій обох революцій.

Особливий акцент Юлія Віталіївна зробила на розповіді про Небесну Сотню – героїв, які пожертвували своїми життями за свободу та незалежність України. Розповідь супроводжувалася переглядом відеокадрів з Майдану, які дозволили школярам зануритися в атмосферу тих буремних подій.

Цей день став нагадуванням про те, що герої живі, поки ми пам’ятаємо про їхній подвиг, а свобода – це найвища цінність, яку варто берегти і захищати.

Час для кави

20 листопада в клубі «Сузір’я» відбулася зустріч, присвячена двом улюбленим напоям – каві та чаю. Захід був організований координаторкою клубу Тетяною Сулеймановою, яка об’єднала святкування Міжнародного дня кави (1 жовтня) та Міжнародного дня чаю (15 грудня) . Учасники зібралися в читальній залі бібліотеки, щоб поділитися історіями, рецептами й теплими емоціями.

Зустріч розпочалася вшануванням пам'яті жертв голодоморів, що припадає на 23 листопада, розділивши буханець хліба на знак скорботи за мільйонами загиблих.

Основна частина заходу була наповнена творчістю. Лідія Анікєєва читала вірші, Зінаїда Касяненко розповіла цікаві факти про каву, Світлана Афєнченко поділилася секретами її приготування, а Наталія Казанчук демонструвала фото кавових зерен. 

Під час зустрічі учасники жваво обговорювали свої улюблені чаї, приготовлені з трав, ягід і квітів. Музичну атмосферу створили Наталія Мельник та Тетяна Лук’яненко.

Зустріч у «Сузір’ї» знову підтвердила, що спільні інтереси та творчість здатні об’єднувати людей. Особливу подяку члени клубу висловили бібліотекарям за затишний простір і підбірку книг про каву, які додали заходу особливого настрою.


середа, 20 листопада 2024 р.

Щедрі розсипи талантів

У бібліотеці-філії №4 сімейного читання відбулося яскраве дитяче свято під назвою «Щедрі розсипи талантів», приурочене Всесвітньому дню дитини. Захід зібрав юних обдарувань, їхніх батьків і друзів у теплій та затишній залі.

Завідувачка бібліотекою Катерина Волинець розповіла про історію Всесвітнього дня дитини, підкресливши важливість цього свята як нагадування про права і потреби дітей у всьому світі та подякувала присутнім за їхню творчість і участь у житті бібліотеки.

Святковий захід прикрасили виступи талановитих бандуристів школи мистецтв №6 під керівництвом Олени Василівни Полонської: Поліна Сальник, Гордій Таланчук, В’ячеслав Даниленко та Вероніка Даровська.  Вони подарували присутнім музичні композиції, які викликали щирі оплески глядачів.

Яскравим моментом став танець Варвари Пациаді та Емми Ніколайчук, а також артистичне виконання вірша Дар'єю Сакуліною. Їхній виступи додали заходу емоційності та гарного настрою.

Катерина Василівна також відзначила читачок – Дарину та Марію Солом’яних, Мінаю Махмудову, Аліну Прокопенко та Аріану Богданець. Ці талановиті художниці представляють бібліотеку у різноманітних конкурсах малюнків та здобувають призові місця.

Подарунки для юних талантів надала депутатка міської ради Ольга Нагорна, яка завжди підтримує культурні ініціативи та розвиток дитячої творчості.