понеділок, 8 червня 2020 р.

Діти проти пластику


 Сьогоднішє свято – Всесвітній день океанів, покликане привернути увагу людства до проблем збереження чистої води, флори і фауни морів та океанів.
У наші часи річки, моря й океани дуже потерпають від забруднення, яке спричиняє  діяльність людини. Значну частину забруднення, що знищує мешканців океану становить пластикове сміття.
В книжці "Діти проти пластику", адресованій дитячій аудиторії письменник і активіст Мартін Дорі розповідає, як піклуватися про планету, і радить, як щодня боротися з шкідливим пластиком у побуті.
Для того, щоб переконати маленьких читачів він викладає факти, в яких не прикриває подробиць і сумних моментів. Так, наприклад, автор відкрито говорить про кількість померлих тварин і їхні страждання від пластикових відходів. В свої книзі автор наголошує маленькій аудиторії на те, що спасти планету Земля і стати супергероєм, можна просто. І для цього не потрібен ні спеціальний костюм супергероя, ні кудись їхати чи іти. Все, що треба це поступово зменшити споживання пластику, виділяючи цьому дві хвилини в день.
Світлина від Зої Чутковської.В кожному розділі книги дітям запропоновано цікаві завдання, за які отримують бали. Автор в своїй книзі дає імена героїв, чиї дії допомогли стати кращою нашу планету. Їх виділено в книзі контуром. Книжка містить багато енциклопедичних даних і буде цікавою для родинного читання.
Боротися з пластиком можна дома, в школі, в гостях, під час занять спортом, під час відпочинку і навіть під час святкування свят. Автор запропоновує не тільки зменшити споживання пластику, але і показує альтернативу. Методи для боротьби з пластиком, які пропонує автор можна легко застосувати. Зокрема:
1) не викидати в туалет одноразові засоби гігієни; 
2)замінити рідкі шампуні в пластикових коробках на тверді;
3)замінити одноразові кулькові ручки на ручки зі змінним металевим стержнем;
Світлина від Зої Чутковської.4)набирати отфільтровану воду з крана, бювета або колодязя в багаторазовий посуд;
5)мінятися з друзями іграшками, які вже набридли, або організовувати розпродажі;
6)викидати сміття в спеціальних пакетах, що екологічно безпечні.
7)відмовитися від користування одноразовим посудом на вечірках та самостійне приготування їжі заздалегідь для таких заходів;
 8)відмовитися від походів до супермаркетів на користь фермерських продуктів.

Немає коментарів:

Дописати коментар