Життя цього видатного громадсько-політичного діяча вже не одне десятиріччя привертає до себе увагу істориків.
У 20-х роках минулого століття, коли ідея державної самостійності України вперто відкидалася більшістю тогочасних політиків, Євген Коновалець, як справжній поводир нації, наполегливо і рішуче закликає народ до боротьби за незалежність та соборність держави. Він створиє одне з найбільш боєздатних військових формувань доби УНР – загін Січових Стрільців.
Грудень 1917 рік – засновує Галицько-Буковинський курінь;
Листопад 1921 рік – започатковує Українську Військову Організацію.
Січень-лютий 1929-й – обраний головою Проводу ОУН.
У вересні 1918 року розпочав формування Окремого загону Січових стрільців. Місцем постою частини стала Біла Церква. Були розіслані телеграми: "Усі до Білої Церкви - Коновалець". Формування загону Січових стрільців супроводжував посилений військовий вишкіл його особового складу. З бійцями постійно проводили стройову підготовку, польові заняття тощо. Особливу увагу командири приділяли дисципліні. Загін Січових стрільців став основною військовою силою Директорії у перші дні повстання. Центром подій стала Біла Церква.
Його життя – приклад безкомпромісної боротьби до останнього подиху. Його не зупиняли ні війни, ні полон, ні еміграція. Він до останнього подиху був вірний обраній меті: «У вогні перетоплюється залізо у сталь, у боротьбі перетворюється народ у націю». Ці слова Євгена Коновальця є символічним дивізом, яке відображає і наше сьогодення у боротьбі за УКРАЇНУ.
Немає коментарів:
Дописати коментар