пʼятниця, 10 листопада 2017 р.

Мова – це душа народу, його поезія і пісняЩороку, 9 листопада, ми відзначаємо День української писемності та мови. Саме в цей день православні християни вшановують преподобного Нестора Літописця – першого українського історика, мислителя, уславленого літописця Київської Русі, послідовника видатних творців слов’янської писемності Мефодія і Кирила. В Україні це свято відзначають з 1997 року.
На музично-поетичну акварель «Мова – це душа народу, його поезія і пісня» до бібліотеки завітали учні 3-А класу СПМШ №16. Бібліотекар Жанна Харченко розповіла дітям про історію свята, особливості його відзначення, про красу і багатогранність української мови. А ще Жанна Миколаївна пограла з дітьми в мовні ігри, під час яких маленькі книголюби шукали зайві слова у реченнях, відгадували слова, переставляючи букви, знаходили помилки у віршиках. Таким чином бібліотекар наголосила, що вивчати мову можна граючись. Саме ігри з буквами, словами, ребуси, загадки, шаради можна знайти в книгах Ігоря Січовика «Словограй» та «Мовограй», які були представлені серед багатьох інших книг про мову на книжковій виставці «Мово рідна, звучи в нашім домі». А якою цікавою та повчальною для дітей була казочка про бабусю Мову, яка жила в країні німів. ЇЇ вважали чарівницею, бо вона в своєму саду вирощувала слова-квіти. Бабуся Мова подарувала мовчазним жителям казкової країни корені чарівних рослинок, з яких виросте багато різнобарвних слів, і порадила берегти свої квітники, виполювати бур’яни і вирощувати найкращі слова-квіти.
Крім того, в День української писемності та мови, традиційно проходить радіодиктант національної єдності. Ця акція була розпочата в 2000 році і ось уже 17 років щороку всі бажаючі можуть до неї долучитися. До акції приєдналися і працівники нашої бібліотеки, продемонструвавши свою єдність з тими, хто любить і шанує українське слово.

Немає коментарів:

Опублікувати коментар