понеділок, 31 липня 2017 р.

Книжкове літоЛітня відпустка хороший привід не тільки позасмагати на пляжі, але і прочитати пару-трійку цікавих книг. Пропонуємо новинки української літератури, які надійшли до нашої бібліотеки, та поринути в світ пригод, містики, кохання, фантастичних та детективних історій.

Алексеева, С. Я просто хочу любить : роман / Светлана Алексеева. – Х. : Клуб семейного досуга, 2017. – 318 с.

Віка сподівалася, що квиток в місто стане для неї щасливим. Але вступити до вузу не вдалося, єдина робота, на яку її взяли, – посудомийкою в кафе. Працюючи, Вікторія чекає справжнє кохання ... І коли під час застілля молодий бізнесмен підходить до мікрофона і говорить, що готовий одружитися на першій дівчині, якій він сподобається, Віка несподівано для самої себе робить крок вперед. Вона впевнена, що завжди чекала саме його. Але попереду ще ціле життя, і ніхто не знає, що воно приготувало.


Винничук, Ю. П. Мальва Ланда : роман / Юрій Винничук. – Х. : Фоліо, 2016. – 601, [1] с.

Роман «Мальва Ланда» написаний у постмодерністській манері зі збереженням усіх характерних особливостей цього напрямку. Він захоплює карколомним сюжетом, присмаченим еротикою, чорним гумором, нестримним потоком фантазії і, звичайно ж, розкішною мовою. Та водночас у цьому своєрідному романі-лабіринті присутній глибокий підтекст у формі незліченних літературних алюзій і натяків, гри з читачем, як сюжетної, так і мовної.

Волков, О. Вовчий місяць : роман / Олексій  Волков. – К. : Нора-Друк, 2016. – 462 с.
Герой роману «Вовчий місяць», колишній вчитель історії, під Новий рік в глушині українських лісів відкопує унікальну знахідку. В цей же час один з найвпливовіших магнатів Південної Америки таємно вирушає в Україну, де на момент його приїзду скоєно кривавий резонансний злочин – масовий розстріл людей. Не пов´язані, на перший погляд, між собою події стають основою карколомного сюжету, де головний герой змушений протистояти цілому світу. Проти нього безжальна корумпована система, готова в будь-який момент знищити непокірну людину, яка, ніби скабка на гладенькій дошці, заважає усім. Чи можливо перемогти в такій ситуації?

Гнатко, Д. Душа окаянна : роман / Дарина Гнатко. – Х. : Клуб сімейного дозвілля, 2017. – 285 с.
Початок ХІХ століття. Більша частина українських земель, здавалося, назавжди опинилася під владою російського імператора Петра Першого… Попівську доньку Марфу, яка всупереч батьковій волі зогрішила з безрідним наймитом, змусять позбавитися дитини та віддадуть силою у дружини старому полковнику. За таке не дочекається чоловік від неї вірності! Але про зради направо і наліво забула Марфа, лишень побачила полковникового сина Андрія. А той і собі покохав горду красуню… Та старий Мирон не відпустить дружину на волю навіть заради сина. Їх обох проводжатиме Марфа з гетьманським військом, коли розпочнеться війна. Непрості випробування чекають на закоханих, що пройдуть зі своїм гетьманом Мазепою увесь героїчний шлях — від славних перемог до трагічного спалення Батурина і Полтавської битви. Та жіноче серце бажатиме лише одного — вберегти свого коханого…

Зубченко, О. Перемагаючи долю : пригод. роман. У 3 кн. Кн. 2. Козацьке щастя / Олександр Зубченко. – Л. : Старий Лев,  2017. – 316 с.

Перша половина 17-го сторіччя... Україна потерпає від татарських набігів: у полон потрапляють тисячі українців, ламаються долі, розлучаються рідні серця. Так і наші герої – брати Іванко та Юрась опиняються у різних кінцях цього багатостраждального світу. Перебуваючи на чужині – один в Китаї, другий – в Туреччині, брати не забувають того щастя, яке дали їм люблячий батько та ласкава мати, і хоча чужинські звичаї та віра мали вбити цю пам’ять, та поклик рідної землі є сильнішим. Як би не випробовувала жорстока доля їх на міцність, які б пригоди не довелося їм пережити, брати долають усі перешкоди, поки не зустрічаються по різні боки ворожих таборів, щоб разом піти дорогою визвольної боротьби нашого народу, примножуючи козацьку славу та надихаючи інших героїчною вдачею та майстерним володінням зброєю.
 
Капранов, В. Щоденник моєї секретарки / В. Капранов, Д. Капранов. – К. : Зелений пес, 2016. – 399 с.

Він має все — дружину-телеведучу, красуню-коханку, бізнес на бюджетних грошах, впливових друзів та партнерів. Він — типовий представник так званого «бомонду» чи то «еліти». Однак українцям завжди були притаманні природний скепсис та іронія. Саме завдяки цим якостям головний герой роману «Щоденник моєї секретарки» стає діґґером — подорожуючи таємними коридорами влади та грошей, він не забуває фіксувати для нас із вами правдиву картину того, що відбувається там. Але одного разу світ навкруги раптом починає руйнуватися — настає час великого бізнесового та політичного переділу, гаряче літо 2004-го…

Кешеля, Д. Родаки : роман-колаж / Дмитро Кешеля. – К. : Академія, 2017. – 383 с.
В українській літературі так ніхто не пише. На таке читання рідко щастить.  «Які сильні натури і як красиво вони живуть», «Ні, неможливо таке витерпіти», «Який колоритний текст», – налітають думки. І вже хочеться зустріти отого невгамовного і не по літах мудрого Митрика, без якого роману не було б. І почути голоси родаків, без яких не було б такого Митрика. І побачити наяву Небесі – місцину села, де хата його родини.


Кокотюха, А. Гімназист і Чорна Рука : пригод.-детективна повість / Андрій Кокотюха. – К. : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2017. – 212, [3] с.

Захоплива детективна повість Андрія Кокотюхи, що обіцяє перерости у цілу серію детективів про пригоди київського гімназиста Юрка Туряниці. Через погрози Чорної Руки починаються небезпечні пригоди звичайного київського гімназиста Юрка Туряниці. Разом з гімназистом Юрком та його друзями – простакуватим і мудрим приватним детективом Назаром Шпигом, котрий дуже любить змінювати зовнішність, та кумедним Джентльменом на чотирьох лапах, Ви потрапите в моторошні покинуті будинки, старі київські двори та лігва озброєних бандитів.


Коломійчук, Б. В. Візит доктора Фройда : [роман] / Богдан Коломійчук. – Х. : Фоліо, 2016. – 185, [1] с. – (Ретророман).

Черговий роман з циклу пригод львівського комісара Адама Вістовича. В 1904 році у Відні, а згодом і у Львові стається серія жорстоких і зухвалих убивств. Розслідування Вістовича перетворюється на безкомпромісну дуель між ним та вбивцею, якого преса нарекла Віденським Упирем. Несподівано свою допомогу комісарові пропонує вже славетний на той час віденський психоаналітик Зиґмунд Фройд. Однак для нього Упир - це передусім об'єкт для наукового дослідження, а вже потім злочинець...

 Любка, А. Карбід : роман / Андрій Любка. – Чернівці : Meridian Czernowitz, 2015. – 286 с.
 Події пригодницького роману "Карбід" розгортаються впродовж паркого й тривожного літа 2015 року, коли у вигаданому містечку Ведмедів група ентузіастів вирішує збудувати Фонтан Єдності з Європою. Навіщо їм фонтан, чому за ними в'язниця плаче і за скільки в Україні можна придбати людську нирку - про все це автор пише з гумором і добірним песимізмом. у цій книжці є сливовиця, рибалки, гробар, сімнадцять розділів, спокуслива й хтива жінка, кілька вбивць, корумпований мер, геніальна ідея, Тиса і безнадія. Натомість у ній немає шенгенських віз, відповідей на всі запитання, кулінарних рецептів і порад, як розбагатіти.
 Талан, С. О. Мої любі зрадники : роман / Світлана Талан. – Тернопіль : Навч. книга-Богдан, 2013. – 279 с.

Про зраду й прощення, про щирість почуттів і про їх потоптання. Про спокусу та кару. Про непростий шлях становлення головної героїні та про її жертовність А найперше — про відповідальність за власні вчинки та помилки своїх рідних, про долю й недолю, про любов! Для широкого кола читачів.


Топська, Н. Дівчина-легенда / Неллі Топська. – К. : Альфа, 2016. – 47 с. : кол. іл.
Книга розповідає про українську народну співачку Марусю Чурай. Її ім’я стало світлою пісенною легендою. Подробиці її життя оповиті серпанком століть, та люди трепетно зберігають і передають із покоління в покоління факти із життя і творчості цієї надзвичайної й талановитої дівчини. Її трагічна та яскрава доля нікого не залишає байдужим.
Фіалко, Н. Дві обручки / Ніна Фіалко. – Тернопіль : Навч. книга-Богдан, 2016. – 283 с.

У романі тернопільської авторки Ніни Фіалко «Дві обручки» йдеться про схрещення поглядів двох поколінь на події, які відбувалися на теренах західних областей України у сорокових роках; про високий патріотизм усіх верств населення, особливо молоді, яка за ідею важила життям тоді, і про патріотизм теперішній – на майданах під різними гаслами.

Немає коментарів:

Дописати коментар