понеділок, 9 лютого 2015 р.

ТОП-10 найуспішніших письменників України

На полицях вітчизняних книгарень на дві книги українських письменників припадає вісім зарубіжних видань. Таке співвідношення у найбільших книжкових мережах країни пояснюють просто: більшість сучасних вітчизняних літераторів маловідомі. Однак в Україні є письменники, чия читацька аудиторія вже сформувалася. Їх люблять і чекають від них нових книг. Саме такі автори увійшли до списку журналу «Фокус», що склав рейтинг найуспішніших українських письменників, тобто тих, чиї твори  у минулому році читала вся Україна.
Основний вибір українського читача - жіночі романи і детективи. Нинішній рейтинг очолила Симона Вілар (Наталія Гавриленко), автор історичних жіночих романів.  Тиражі її книг перевищили 200 тис.примірників.

У рейтингу є й автори, визнані як читачами, так і критиками. Хоча Юрій Винничук опинився у списку лише на 16-й сходинці, його «Танго смерті» сміливо можна назвати літературною подією року. До речі, цей роман, випущений тиражем 5000 прим. і повністю проданий, визнаний             медіакорпорацією BBC «книгою року».

Популярний письменник Сергій Жадан розпочав співпрацю з видавництвом «Книжковий клуб «Клуб сімейного дозвілля». Завдяки розвиненій системі продажів цього видавництва сумарний річний наклад письменника досяг 11,5 тис. примірників.

Окремо варто відзначити Андрія Куркова, чиї книги потрапляли до топ-десятки європейських бестселерів. У 2012 р. письменник представив Україну на фестивалі європейської літератури у місті Коньяк (Франція) і прочитав лекцію у Кембриджському університеті (Великобританія).

Крім того, журнал «Фокус» звертає увагу на новий жанр,що користується особливим попитом – так званий «шансон у прозі». Суть його зрозуміла за характерними назвами книг - «Кров на зубах», «Фарт злодія» або «Наїзд на щипача». Автори бестселерів приховують свої імена під псевдонімами і спілкуватися з пресою відмовляються.
У цілому «Фокус» констатує, що українці мало читають. Якщо у світі успіх книги вимірюється сотнями тисяч копій, проданих за тиждень, то в Україні 10 тис. примірників за рік - вже бестселер.

Під час складання рейтингу редакція враховувала річні тиражі авторів - єдиний, на думку експертів, об'єктивний для України показник.

Перша десятка найуспішніших письменників України:
1. Симона Вілар - 206 000 примірників.
2. Люко Дашвар - 119 000 примірників.
3. Світлана Талан - 80 000 примірників.
4. Міла Іванцова - 59 000 примірників.
5. Лада Лузіна - 46 500 примірників.
6. Микола Сивий - 44 000 примірників.
7. Марина і Сергій Дяченки - 38 300 примірників.
8. Наталія Костіна - 35 000 примірників.
9. Ірен Роздобудько - 34 000 примірників.
10. Ганна та Петро Володимирські - 33 000 примірників.

Немає коментарів:

Дописати коментар