пʼятниця, 28 лютого 2025 р.
Клуб "ПроМова" - рік на варті українського слова
середа, 26 лютого 2025 р.
Її величність - Жінка!
У бібліотеці відбулося святкове засідання клубу «Серпанок», присвячене Дню української жінки. Це була чудова нагода вшанувати жінок, які своєю мудрістю, добротою та силою зробили значний внесок у розвиток країни. Українська земля породила тисячі дієвих, вольових, чарівних і талановитих жінок, що збагатили не тільки вітчизняну історію і культуру, а й світу. Різні за походженням, соціальним статусом, особистою долею, вони віддавали свої сили на користь рідної землі, були справжніми Берегинями України.
Ведучі вечора Людмила Плохотнюк і Тамара Кучеренко розповіли про визначні події лютого, зокрема про День рідної мови та день народження письменниці Лесі Українки, прочитавши уривки з її поезій, продемонструвавши глибину її почуттів і патріотизму.
Зі святом присутнє жіноцтво привітали завідувачка бібліотекою сімейного читання Катерина Волинець і директорка Білоцерківського благодійного фонду К.Єфіменка Людмила Полях. Вони побажали чарівним панянкам більше радості, теплих обіймів, щасливих моментів, невичерпної енергії, внутрішньої гармонії та здійснення всіх мрій.
Пані Тамара провела пізнавальну мандрівку «Легендарні українки: від історичних постатей до сучасних героїв», під час якої присутні дізналися більше про життя та досягнення видатних українок: королеви Франції Анни Ярославни, співачки Соломії Крушельницької, акторок Марії
Заньковецької та Ади Роговцевої, диригентки Оксани Линів, художниць Олександри Екстер і Катерини Білокур, освітянок Христини Алчевської та Софії Русової, науковиці Олени Полонської-Казимирчак, письменниць Ліни Костенко, Оксани Забужко, Софії Андрухович, спортсменок Лілії Підкопаєвої, Еліни Світоліної, Ольги Харлан тощо. Це був захопливий та пізнавальний момент зустрічі, що нагадав про значну роль жінок у науці, мистецтві, культурі, спорті та державотворенні.Відмітили і жінок клубу – Юлію Шпортенко, яка 33 роки працювала ткалею на фабриці в Богуславі і має відзнаки за високу професійну майстерність та медаль Почесний пенсіонер України та Тетяну Полторацьку - конструктора Запорізької атомної електростанції в Енергодарі.
Чоловіки «Серпанку» теж не залишилися осторонь і щиро привітали жінок зі святом, даруючи теплі слова, вірші та веселі гумористичні замальовки.
Святкову атмосферу доповнили музичні виступи дуету, який виконав українські пісні "Очі сині та карі", "Вишиванка», "Троянди на пероні", «Білоцерківчаночки», «П’є журавка воду», «При долині кущ калини» тощо. Їхній спів подарував всім святковий настрій, відчуття єдності та щирі емоції.
Бібліотекарі підготували цікаву вікторину, що дозволила учасникам перевірити свої знання про видатних українок, а призи для неї надала депутатка Білоцерківської міської ради Ольга Нагорна.
Святкування завершилося за дружнім столом із чаєм та смаколиками. Тепла атмосфера, душевні розмови та спільні частування зробили цю зустріч справді особливою.
вівторок, 25 лютого 2025 р.
Зустріч, що надихає

понеділок, 24 лютого 2025 р.
Сила рідної мови
21 лютого, у Міжнародний день рідної мови, на зустріч з восьмикласниками академічного ліцею "Білоцерківський колегіум" працівники бібліотеки-філії №4 запросили члена Спілки письменників України, відомого письменника-краянина Володимира Дідківського. Володимир Іванович розповів учням про значення рідної мови в житті народів, що населяють планету, більш детально зупинився на вивченні рідної української мови, адже за фахом він - викладач української мови та літератури.
Затамувавши подих, слухали учні вірші поета про війну, про воїнів-захисників України, які віддали своє життя у боротьбі за її свободу і незалежність. Володимир Іванович зупинився на подвижницькій роботі з талановитими дітьми, які пробують себе у написанні поетичних творів. Навчаючи їх поетичній майстерності, збираючи їх твори у збірки, альманахи пан Володимир видає їх, щоб творчі надбання талановитих учнів поповнили скарбницю українського поетичного слова.
Жодна зустріч письменника не обходиться без жартів, гуморесок, адже Володимир Іванович відомий поет-гуморист.
Веселими і дотепними були рими, які складали діти, продовжуючи авторські літературні "заготовки".
Ще одна із граней поетичної творчості Володимира Дідківського - це пісні на його вірші, покладені на музику співаком і композитором Григорієм Музикою.
Приємним і щемним моментом зустрічі стало написання одним із учасників зібрання на аркуші із шкільного зошита власного вірша, щоб Володимир Іванович прочитав його і оцінив. Вірю, що оцінка поета буде високою.
четвер, 20 лютого 2025 р.
Ціна свободи і мужності
20 лютого фахівчині бібліотеки завітали до учнів 9-Б класу ліцею-гімназії №16 та провели захід, присвячений Дню вшанування Героїв Небесної Сотні. Метою зустрічі було нагадати юнацтву про трагічні, але водночас героїчні події Революції Гідності та вшанувати пам'ять тих, хто віддав життя за майбутнє України.
Жанна Харченко та Світлана Могорит розповіли дев'ятикласникам про події на Майдані Незалежності у 2013-2014 роках: від мирних протестів до трагічного протистояння. Учні дізналися про перші сутички, розгін мирних демонстрантів та безстрашних людей, які, попри загрозу, продовжували боротися за свободу й гідність.
Особливо емоційним моментом став перегляд відеоролика з кадрами Майдану під пісню Святослава Вакарчука "Я не здамся без бою", яка в ті буремні дні стала своєрідним гімном Революції Гідності.
Завершився
захід хвилиною мовчання в пам’ять про Героїв Небесної Сотні – людей, які ціною
власного життя виборювали свободу для майбутніх поколінь.
Їхні вчинки
– це урок мужності для кожного з нами!
середа, 19 лютого 2025 р.
Сторінками історії Білої Церкви
У бібліотеці відбулася захоплююча та пізнавальна зустріч членів клубу «Сузір’я» з журналістом, краєзнавцем, археологом та колекціонером Сергієм Різником.
Рідна мова - від книги до серця
До Міжнародного дня рідної мови, який щорічно відзначається 21 лютого, фахівчині бібліотеки-філії №4 сімейного читання спільно з академічним ліцеєм "Колегіум" організували зустріч учнів дев’ятих класів з відомим місцевим письменником, видавцем і волонтером Костянтином Климчуком.
Захід став чудовою нагодою для школярів не тільки вшанувати рідну мову, а й краще пізнати творчість земляка, який своєю працею популяризує українську літературу як в Україні, так і за її межами. Під час зустрічі Костянтин Вікторович розповів про свій літературний шлях, поділився цікавими історіями зі свого життя та ознайомив учнів з новинками видавництва "Час Змін Інформ", директором якого він є. За роки діяльності видавництва було видано 250 різножанрових книг.
Особливу увагу восьмикласників привернула його остання книга "Літо, коли сонце стало чорним", яка отримала визнання, ставши одним із переможців Всеукраїнського конкурсу, організованого Українським інститутом книги. Автор повідомив про те, що надихнуло його на написання цього твору та які події з описаних у книзі він пережив сам.
Пан Костянтин відомий у місті волонтер, який з 2014 року допомагає українським військовим. Його розповіді про поїздки на передову, зустрічі з військами та важливість підтримки захисників України не залишили нікого байдужим.
Зустріч з
Костянтином Климчуком стала не лише пізнавальною, а й надихаючою – вона
нагадала про те, що рідне слово може подорожувати світом, розповідаючи про нашу
країну, її людей та цінності.
вівторок, 18 лютого 2025 р.
Українці на зламі століть і епох
У читальній залі бібліотеки для членів клубу «Серпанок» відбулася історико-літературна година «Українці на зламі століть і епох», присвячена 120-річчю від дня народження Уласа Самчука – письменника, який увіковічнив у своїх творах долю українського народу у ХХ столітті.
Бібліотекарка Жанна Харченко познайомила присутніх з нелегким життєвим шляхом ювіляра. Народжений на Волині, він пережив трагічні події того часу: Першу світову війну, революцію та Другу світову війну. Через свої погляди і правду, яку він писав про українську історію, його книги були заборонені, а він сам понад 60 років прожив в еміграції.
Вигнанець із рідної землі, він помер за кордоном, не доживши всього чотири роки до відновлення Незалежності України. Та попри всі труднощі, Самчук залишився вірним своїй Батьківщині й до останнього подиху вірив у її щасливе майбутнє.Під час
заходу присутні дізналися про творчий доробок письменника: роман «Волинь», який
свого часу був висунутий на Нобелівську премію, та роман «Гори говорять», у
якому описано боротьбу гуцулів за своє національне буття. Також були зачитані
уривки з публіцистичних творів «Нарід чи чернь?» та «Так було – так буде», у
яких письменник розмірковує про долю України та її майбутнє.
Завершуючи
зустріч, бібліотекарка наголосила, що творчість Уласа Самчука – це документ
епохи, важливе свідоцтво боротьби українців за свою національну ідентичність.
Його твори спонукають задуматися про минуле і сьогодення України, допомагають
зрозуміти витоки нашої історичної пам'яті та відповідальність за майбутнє.
неділя, 16 лютого 2025 р.
Від серця до серця
У бібліотеці відбувся майстерклас до Дня Святого Валентина, під час якого юні читачі не лише дізналися цікаві факти про свято, а й створили яскраві валентинки.
Бібліотекарка Євгенія Ніколайчук розповіла про традиції святкування цього дня у різних країнах світу та провела цікаву вікторину. Діти із захопленням слухали, ставили запитання та ділилися своїми думками.
Найбільше вражень подарувала творча частина заходу. Кожен міг проявити фантазію, вирізаючи, малюючи та оздоблюючи унікальну листівку. Валентинки вийшли особливими, адже діти наповнили їх своєю фантазію, теплом сердець та щирими побажаннями.
Приємним сюрпризом для учасників майстеркласу стали подарунки від депутатки міської ради Ольги Нагорної. Діти були у захваті від такої уваги та підтримки і це додало їм ще більше святкового настрою.
четвер, 13 лютого 2025 р.
Композитор людської душі
Бібліотекарка Світлана Могорит розповіла про життєвий шлях композитора, його творчу родину та історії створення відомих в Україні та за її межами мелодій. Присутні мали можливість насолодитися геніальними творами: «Не шуми, калинонько», «Дніпровський вальс», «Осіннє золото», «Пісня про щастя» та піснею «Де ти є» у виконанні легендарної Квітки Цісик. Ці пісні, наповнені мелодійністю та чутливою глибиною, викликали у слухачів щемливі спогади.
Особливу емоційну нотку внесла Наталія Мельник, яка виконала композиції «Три поради», «Дівоча» та легендарну – «Києве мій», яка стала гімном та символом непохитної любові до столиці України.
Цей вечір став яскравим прикладом того, як за допомогою музики можна передати емоції та подарувати всім учасникам заходу незабутні враження та надію на краще майбутнє.
пʼятниця, 7 лютого 2025 р.
Свята та традиції в Україні
У бібліотеці відбулося чергове засідання розмовного клубу "ПроМова", яке щоразу збирає всіх охочих покращити свої знання української мови та дізнатися більше про культурне надбання нашої країни. Цього разу модераторка клубу Тетяна Омельченко підготувала цікаву та змістовну тему – "Свята та традиції в Україні".Пані Тетяна розповіла учасникам про весняний цикл свят, зокрема про Масницю, Сорок Святих, Теплого Олекси, Великдень, тощо. Учасники дізналися, які обряди та звичаї пов’язані з цими святами та як вони відзначаються в різних куточках України. Особливий акцент було зроблено на правильному вживанні назв свят українською мовою.
Не обійшлося і без народної мудрості: присутні згадували прислів'я та приказки, пов'язані зі святами, обговорювали їх значення та актуальність у сучасному житті.
Тетяна Вікторівна підготувала низку інтерактивних завдань. Учасники редагували речення, виправляючи мовні помилки, та із захопленням брали участь у грі "Правильно – неправильно".
Засідання пройшло в теплій, дружній атмосфері, де кожен міг висловити свою думку, поділитися знаннями або просто насолодитися спілкуванням українською.
четвер, 6 лютого 2025 р.
Написи на снігу
У бібліотеці відбулася літературно-музична мандрівка "Написи на снігу", присвячена 85-річчю від дня народження українського поета, прозаїка та дитячого письменника Олега Орача (справжнє прізвище – Комар).
Ведуча заходу,
бібліотекарка Юлія Харченко, розповіла присутнім про життєвий і творчий шлях
митця, його багатогранну літературну спадщину, а також про 30-річну дружбу з
Василем Стусом. Попри складні часи, вони завжди підтримували один одного,
розділяли любов до слова та України.
Особливий інтерес викликали спогади про візит Орача до Білої Церкви, на якій була присутня і сама Юлія Віталіївна. Поета пов'язувало з містом не лише творче життя, а й родинні зв'язки – його дружина, поетеса Галина Калюжна, народилася в нашому місті.
Поезія Олега Орача надихнула багатьох композиторів на створення пісень, які виконували відомі українські артисти. Учасники заходу могли насолодитися піснями "Снігозлива" та "Україна і ти" у виконанні Павла Дворського.
На
завершення Юлія Віталіївна зачитала кілька поезій зі збірки "Сліди на
снігу", що викликало у слухачів щире захоплення та бажання глибше
ознайомитися з творчістю Олега Орача.
Київщина читає дітям
Свято завершилося теплими обіймами, спільними селфі та автограф-сесією. Цей день залишив у серцях дітей світлі враження та ще більше любові до читання.