четвер, 30 січня 2025 р.

Всеволоду Нестайку - 95!


30 січня виповнюється 95 років від дня народження Всеволода Зіновійовича Нестайка – класика сучасної української дитячої літератури, письменника, який подарував дітям захопливий світ пригод, гумору та доброти. Його твори й досі чарують юних читачів, навчаючи їх дружбі, чесності та сміливості.

З нагоди ювілею видатного письменника фахівчині бібліотеки-філії №4 сімейного читання провели казкову подорож «Сонячний класик та український тореадор» для учнів ліцей-гімназіі №16 3-Г класу (класовод Оксана Мальована ). Бібліотекарка Галина Чередник розповіла дітям про цікаві факти з життя Всеволода Нестайка, його шлях у літературі, а також про створення таких відомих книг, як «Тореадори з Васюківки», «Найновіші пригоди Колька Колючки та Косі Вуханя», «Дивовижні пригоди в лісовій школі» та «Країна Сонячних Зайчиків».
Юні книголюби не лише дізналися більше про творчість письменника, а й взяли участь у вікторині, що допомогла їм краще пригадати улюблені історії та героїв. Також діти переглянули відеопрезентацію за книгами Нестайка, ділилися своїми враженнями від прочитаного та розповідали про улюблені моменти з його творів.
На завершення заходу школярі взяли участь у цікавій грі – вони збирали пазли-мапи лісової школи, поринаючи у чарівний світ пригод та фантазій, які так майстерно змалював письменник.
Книги В. Нестайка залишаються улюбленими серед юних читачів, даруючи їм радість та незабутні враження.

Світ пригод і добра Всеволода Нестайка

Всеволод Нестайко – класик української літератури, чиє ім'я стало символом дитячого щастя, пригод і доброти. Його книги – це яскравий світ, де добро завжди перемагає, а дитячі мрії – здійснюються.

Серед найвідоміших творів письменника – трилогія "Тореадори з Васюківки", яка стала улюбленою книгою багатьох поколінь. Цей твір було внесено до почесного списку Андерсена, найвищого міжнародного визнання у сфері дитячої літератури. Але Нестайко – це не лише "Тореадори". Його чарівні казки, гумористичні оповідання та повісті збагачують скарбницю української літератури.

Віртуальна книжкова виставка запрошує в захопливий світ творчості Всеволода Нестайка. Тут ви знайдете найпопулярніші його твори, ознайомитеся з цікавими фактами з життя письменника, а також відкриєте для себе, чому його книги залишаються актуальними й сьогодні.

Пориньте у світ фантазії, гумору й добра, який дарує нам неповторний Всеволод Нестайко!


Нестайко В. В Країні Сонячних Зайчиків : казкова повість / Всеволод Нестайко. – К. : Країна Мрій, 2011. – 347 с.

Карколомні пригоди й чарівні перетворення, загадкові зникнення й несподівані з’яви, сміх, веселощі,, розпач — все це химерно переплелося в іскрометних і вигадливих повістях-казках Всеволода Нестайка. Для широкого кола читачів.


Нестайко В. Дивовижні пригоди в лісовій школі . Таємничий агент Порча і козак Морозенко ; Таємниці лісею «Кондор» / Всеволод Нестайко. – Х : Школа. – 2013. – 124 с.
Лeгкa, життєpaдicнa, cпoвнeнa гумopу книгa poзпoвiдaє пpo вeceлi, дoтeпнi пpигoди зaйчикa, їжaчкa тa їxнix oднoклacникiв, учнiв cпeцiaлiзoвaнoї музичнoї лicoвoї шкoли з вeдмeжoю мoвoю виклaдaння, a тaкoж пpo нoвocтвopeний птaшиний лiceй. Для дiтeй мoлoдшoгo тa cepeдньoгo шкiльнoгo вiку.

Нестайко В. Дивовижні пригоди незвичайної Принцеси / Всеволод Нестайко. – К. : КМ-Букс. – 2010. – 48 с.
У цій казці принцеса Іванна геть не схожа на принцес, про яких звикли читати діти, адже їй не сидиться у палаці, їй зовсім не хочеться танцювати на балах. То про що ж мріє сучасна принцеса? Про це і дізнається юний читач із нової казки відомого українського письменника. Для дітей молодшого шкільного віку.

Нестайко В. Космонавти з нашого будинку / Всеволод Нестайко. – К. : КМ-Букс. – 2016. – 352 с.
Пepeд читaчeм пocтaє тaкe пpocтe i нeвимoвнo зpoзумiлe життя звичaйнo-нeзвичaйнix шкoляpiв, з йoгo paдoщaми й пpикpoщaми, пpигoдaми й нaвчaнням, cпpaвжнoю дpужбoю й зaпeклoю вopoжнeчeю, нeмoв тoй читaч caм, paзoм з гepoями дpужить i вopoгує, cмiєтьcя чи гнiвaєтьcя.

  
Нестайко В. Одиниця з обманом : повість / Всеволод Нестайко. – К. : Школа. – 2013. – 320 с.
Книга про шкільне життя 4-«Б» класу. Книга розповідає веселі, а часом і прикрі історії учнів класу.






Нестайко В. Пригоди близнят-козенят : казка / Всеволод Нестайко. – К. : Ранок. – 2015. – 80 с.
Казка розповідає про неймовірне перетворення братів-близнюків на козенят, їх неочікуване знайомство з чарівником та про подорож казковою країною, наповнену перепонами та випробуваннями. Добра, цікава та повчальна історія очікує маленьких читачів на сторінках цієї книги.


Нестайко В. Пригоди в кукурудзі : оповідання / Всеволод Нестайко. – К. : КМ-Букс. – 2017. – 203 с.
Поринаючи разом із маленькими героями оповідань у захопливі пригоди, юний читач пізнаватиме світ і дізнається, як відрізнити правду від кривди, як залишитися оптимістом у найскладніших ситуаціях, а головне – що таке справжня дружба.

 


Нестайко В. Таємниці Віті Зайчика. Пригоди Грицька Половинки : повісті / Всеволод Нестайко. – Х. : Белкар-книга. – 2017. – 288 с.
У цій книжці юні читачі познайомляться з відомими повістями Всеволода Нестайка «Таємниця Віті Зайчика» і «Пригоди Грицька Половинки» про школярів, їхні веселі та дивовижні пригоди, дружбу, виховання характерів.




Нестайко В. Тереодори з Васюківки : трилогія про пригоди двох друзів / Всеволод Нестайко. – К. : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА. – 2015. – 539 с.
Нелегко відшукати в сучасній літературі що-небудь настільки ж дотепне, веселе і талановите, як  ця геніальна книга Всеволода Нестайка. В ній описані надзвичайнi пригоди Робiнзона Кукурузо та його вiрного друга i однокласника Павлушi Завгороднього в школi, дома та на безлюдному островi поблизу села Васюкiвки.



Нестайко В. Чарівні окуляри : повість-казка / Всеволод Нестайко. – К. : Веселка. – 2016. – 93 с.
У книжці «Веселі окуляри» класика української дитячої літератури Всеволода Нестайка розповідається про веселі казкові пригоди двох хлопчаків. Захопливі, сповнені гумору твори письменника надруковані багатьма мовами світу, за сюжетами його повістей і оповідань поставлені кінофільми.


Родинні зв'язки: як правильно говорити

У бібліотеці відбулося чергове засідання розмовного клубу «ПроМова», присвячене темі «Сім’я. Родина. Родичі».

Модераторка клубу Тетяна Омельченко розповіла про відмінність між поняттями «родина» і «сім’я», пояснила, хто входить до кола прямих кровних родичів, як називати членів родини і правильно до них звертатися.

Окрему увагу приділили іменам по батькові: присутні дізналися, як правильно їх писати у різних відмінках. Окрім того, підбирали пестливі слова до слів «тато», «мама», «бабуся», «дідусь», «сестра», «брат» та згадували українські прислів’я і приказки про родину, що додало зустрічі особливого колориту

Не обійшлося й без інтерактивних завдань. Учасники виконували мовні завдання, грали в ігри, виправляли помилки у словах.

Засідання пройшло у дружній і невимушеній обстановці, а головне – подарувало учасникам нові знання та приємні враження.

Запрошуємо всіх охочих долучатися до розмовного клубу «ПроМова» та вдосконалювати українську разом!

середа, 29 січня 2025 р.

Голос і душа пісенної України

У читальній залі бібліотеки відбувся літературно-пісенний вернісаж «Голос і душа пісенної України», присвячений 400-річчю від дня народження Марусі Чурай – легендарної постаті в історії української культури.

Завідувачка бібліотекою Катерина Волинець розповіла присутнім про дівчину, чиє ім’я стало символом таланту, любові та трагічної долі. Її кохання до Гриця, зрада та звинувачення в отруєнні стали основою численних легенд. Та найголовніше – її пісні, які передають біль, сум і надію.
Учасники заходу мали змогу не лише почути захопливу розповідь, а й поринути у світ української пісні: «Ой не ходи, Грицю, та й на вечорниці», «Засвіт встали козаченьки», автором яких вважають Марусю Чурай.
Її образ знайшов відображення у творчості багатьох українських письменників, зокрема, в романі у віршах Ліни Костенко «Маруся Чурай» – глибокому, емоційному творі, що поєднує історичну правду та художню майстерність.
Відвідувачі переглянули буктрейлер до книги, що дав можливість глибше зануритися у світ героїні, відчути драматизм її долі.
Літературно-пісенний вернісаж засвідчив, що творчість Марусі Чурай – це невід’ємна частина нашої національної спадщини, що продовжує надихати і сьогодні.

Бій, що став легендою

29 січня Україна вшановує пам'ять Героїв Крут – молодих курсантів і студентів, які в 1918 році стали на захист країни, затримавши більшовицькі війська на підступах до Києва на декілька днів. Це дало можливість уряду укласти Брест-Литовський мирний договір, завдяки якому Українська Народна Республіка отримала міжнародне визнання та військову підтримку, що дозволило їй тимчасово відновити контроль над українськими землями.

Історики, письменники та публіцисти описували цю героїчну, але водночас трагічну сторінку історії в своїх наукових працях, художніх творах, публіцистиці та мемуарах, розкриваючи як історичні факти, так і особисті переживання учасників подій.
Кінороман Костянтина Тур-Коновалова «Крути 1918» – це не просто художній переказ історії, а прониклива розповідь про юних героїв, їхні страхи, мрії та віру в Україну.
До Дня пам'яті Героїв Крут фахівчині бібліотеки створили до цієї книги буктрейлер, який допоможе краще зануритися в атмосферу подій того часу.


понеділок, 27 січня 2025 р.

Голокост: трагедія людства

До Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту члени клубу «BookLand», яким керує бібліотекарка Юлія Харченко, взяли участь у годині історичних знань під назвою «Голокост: трагедія людства» .

Юлія Віталіївна розповіла дітям про одну з найжахливіших трагедій ХХ століття – знищення євреїв нацистами під час Другої світової війни.
Читачі-учні зі щемом у серці слухали розповіді про долі єврейських дітей, які вели щоденники в умовах жахливого страху та переслідувань. Ці записи стали свідченням людиноненавісницької політики гітлерівського режиму.
Особливу увагу було приділено книгам, які розкривають трагедію того часу: «Щоденник» Анни Франк, «Щоденник Давида Рубіновича», роман Джона Бойна «Хлопчик у смугастій піжамі», «Єврейські діти України – жертви Голокосту».
Цей захід не лише дав можливість глибше зрозуміти трагедію Голокосту, а й став закликом до захисту миру, протистояння ненависті та насильству.

Крути: історія про відвагу

Фахівчині бібліотеки-філії №4 сімейного читання завітали до учнів 5-В класу гімназії-початкової школи «Перспектива» та провели патріотичну годину під назвою «Крути: історія про відвагу».

Бібліотекарка Жанна Харченко розповіла учням про події січня 1918 року, коли декілька сотень юнаків – студентів, гімназистів і курсантів – стали на захист Києва, протистоячи багатотисячній армії ворогів. Розповідь супроводжувалася цікавими фактами, що допомогли юним слухачам глибше зрозуміти тогочасні реалії та відчути героїзм тих, хто віддав своє життя за свободу України.
Особливу увагу учнів привернув буктрейлер до книги Костянтина Тур-Коновалова «Крути 1918», створеної бібліотекарями. Відео допомогло школярам не лише ознайомитися зі змістом твору, а й перенестися в той непростий час, коли кожен вибір мав вагу цілої нації.
Жанна Миколаївна презентувала книги, які розкривають історичні деталі подій під Крутами, розповідають про героїв, їхню мужність та значення цієї битви для країни.
Захід став чудовою нагодою для учнів-читачів більше дізнатися про героїчні сторінки нашого минулого та надихнутися прикладами мужності й патріотизму.

пʼятниця, 24 січня 2025 р.

Долі людські

У бібліотеці-філії №4 сімейного читання відбулася презентація книг «Незабудка», «Вірність», «Запах роси» відомого в місті журналіста, письменника, педагога Миколи Отиченка.

Книги створені за класичним принципом оповідок, невигаданих історій.

Книги Миколи Отиченка - непросто збірка життєвих невигаданих історій, це пронизливий і щирий погляд на людські почуття, які знайомі кожній людині. У кожній історії відчувається невидимий зв’язок між героями. Їх об’єднує жага кохання, а вірність стає не лише обіцянкою, але й життєвим принципом, який допомагає подолати найважчі випробування. Автор відверто говорить про біль, але також показує, як прощення може стати джерелом сили.

На зустрічі Микола Михайлович розповів присутнім про свою сім’ю, про родину Орлів, відому в селі Синява з діда-прадіда, згадав дитячі роки, батьків, які вчили жити « по-правді». Зацікавили слухачів журналістські спогади автора про численні подорожі, зустрічі з відомими людьми. Микола Михайлович часто спілкувався з Євгеном Сверстюком, був своїм у домі Павла Тичини, у колі його знайомих – дисиденти Юрій Вівташ, Василь Овсієнко, дружина Василя Стуса, мати Валерія Марченка. Тепло згадав журналіст  про Дмитра Злобінського, засновника і редактора газети «Громадська думка». «Незмінні доброзичливі редактори Олена Куценко, Валентина Храбуст, дружній редакційний колектив – усе це ключі до успіху», - так щиро описав свою майже тридцятирічну співпрацю з редакцією газети Микола Отиченко.

Багато уваги на зустрічі приділялося християнській етиці. Отець Володимир, священник ПЦУ, розповів присутнім про значення християнської моралі у стосунках між людьми, у вихованні дітей, а також прочитав молитву за здоров’я наших захисників. Крім того, він наголосив, що в житті дружба часто є рятівним кругом, а зрада, як темний штрих на полотні, змушує замислитися над людською природою.

Свої відгуки про творчість письменника емоційно та з великою повагою висловили бібліотекарка Білоцерківської школи-гімназії №4 Лариса Любченко та друг Анатолій Виграненко.

Учасники заходу прийшли до висновку, що книги Миколи Отиченка – це справжня терапія для душі. Вони вчать приймати свої і чужі почуття, шукати сили в собі та цінувати людей поруч. Вони залишають слід у серці кожного читача, адже торкаються найглибших струн душі.


четвер, 23 січня 2025 р.

Єднаймося, заради майбутнього

22 січня, у День Соборності України, в бібліотеці відбувся творчий захід за участі двох клубів Академії пенсіонерів — «Сузір’я» та «Лада». Учасники відзначили історичну подію Акт Злуки УНР і ЗУНР, що відбувся 1919 року

Програма заходу була насичена українськими піснями та віршами. Ансамбль клубу «Лада» під керівництвом Галини Глобенко виконав ліричні, веселі й журливі композиції, а також попурі з улюблених пісень. 

Дуети, тріо та сольні номери, доповнені гуморесками й поезією, створили особливу атмосферу. Захід зібрав повну залу гостей, які тепло аплодували артистам. Ця зустріч стала черговим прикладом дружби й співпраці між клубами, що надихає на нові творчі проєкти.

Єдина країна – щаслива дитина

Бібліотека-філія №4 сімейного читання Білоцерківської ЦБС імені Петра Красножона приєднується до патріотичного челенджу єднання «Єдина країна – щаслива дитина», який організувала Київська обласною бібліотека для дітей.



вівторок, 21 січня 2025 р.

Поділись теплом із кожним

21 січня світ відзначає чудове свято — День обіймів. З цієї нагоди бібліотекарки завітали до учнів 1-В класу ліцею-гімназії №16, де провели цікавий і пізнавальний захід під назвою "Поділись теплом із кожним".

Фахівчиня Галина Чередник розповіла дітям про історію свята та цікаві факти, пов’язані з обіймами. Учні дізналися, що обійми бувають дружні, заспокійливі, привітні, міцні, та обговорили, як вони допомагають у повсякденному житті, покращуючи настрій, знімаючи стрес і зміцнюючи дружбу.


Особливо весело дітям було під час гри "Обіймаки", де вони відтворювали обійми різних тварин, показаних на слайдах мультипрезентації: ведмежі обіймаки, котячі потискання, легкі метеликові обійми, обіймашки кенгуру, мавпочок, пташок, восьминіжок і навіть слоників.
За своє старання та кмітливість юні учасники отримали від бібліотекарок веселі розмальовки.
Щасливі посмішки й радість на обличчях школярів довели, що обійми — це справжній дар, який кожен може подарувати іншому!

понеділок, 20 січня 2025 р.

На захисті української державності: історії героїв 1918 і 2014 років

До Дня пам'яті Героїв Крут та Дня пам'яті захисників Донецького аеропорту в бібліотеці ліцею-гімназії №16 фахівчині бібліотеки-філії №4 сімейного читання  провели годину мужності для учнів 10-Б класу «На захисті української державності: історії героїв 1918 і 2014 років». Захід мав на меті вшанувати героїзм і самопожертву борців за незалежність України в різні періоди історії.

Завідувачка бібліотекою Катерина Волинець відкрила захід розповіддю про історичні передумови Української революції 1917–1921 років, зосередивши увагу на подвигу юнаків, які стали на захист Батьківщини у бою під Крутами в січні 1918 року. Вона зазначила, що ці юні герої, часто не маючи військового досвіду, віддали своє життя заради збереження незалежності української державності. Їхній приклад і донині залишається символом патріотизму, мужності та самовідданості. Під час заходу звучали вірші українських поетів, присвячені героям Крут, які проникливо передавали атмосферу тих буремних подій, а також був показаний, створений бібліотекаркою Світланою Могорит, буктрейлер до книги Костянтина Тур-Коновалова «Крути-1918».

Світлана Могорит у своїй розповіді звернула увагу на сучасні сторінки героїчної боротьби України – оборони Донецького аеропорту. Вона нагадала про події, які тривали з травня 2014 по січень 2015 року, коли летовище стало символом незламності українського духу. Вісім місяців «кіборги» утримували аеропорт під постійними обстрілами, демонструючи стійкість і мужність. «Вони вистояли! Не витримав бетон!» — ці слова стали крилатими, нагадуючи про героїзм захисників. У своїй розповіді Світлана Василівна згадала героїв 72-ї окремої механізованої бригади імені Чорних Запорожців, які взяли участь у цих подіях.

Під час заходу учням були представлені книги, які допомагають глибше зрозуміти драматизм і велич цих подій, таких, як твір Сергія Лойка «Аеропорт», що розповідає про війну, якої не мало бути, і про героїв, які хотіли жити, але вмирали. Також увагу десятикласників привернула книга «Ад 242», яка є хронікою мужності, братства і самопожертви.

Година мужності стала для учнів важливою нагодою доторкнутися до історії, усвідомити ціну свободи та зрозуміти, що героїзм і самопожертва – це не лише минуле, а й наше сьогодення. Подвиг героїв Крут і захисників Донецького аеропорту є тією основою, на якій будується незалежна Україна.

середа, 15 січня 2025 р.

Життєві історії від Тетяни Ніконенко

У бібліотеці-філії №4 сімейного читання відбулася презентація книги Тетяни Ніконенко "Що скажуть люди...". Цей теплий і щирий захід зібрав шанувальників літератури, які мали унікальну можливість поспілкуватися з авторкою та доторкнутися до її творчості.

Завідувачка бібліотекою Катерина Волинець розповіла учасникам заходу про життєвий шлях пані Тетяни – завідувачки відділу комплектування та обробки літератури Білоцерківської централізованої бібліотечної системи ім. П. Красножона, наголошуючи на цікавих фактах з її біографії, які стали джерелом натхнення для написання її творів.

Приємною частиною заходу стало читання творів. Пані Тетяна представила свої оповідання "Нещасний випадок" та "Чужина", що наповнили залу емоціями та роздумами. 

Бібліотекарка Світлана Могорит доповнила захід, прочитавши вірш "Криниця" з книги брата Тетяни Дмитрівни Володимира Бредуна "Контрольна смуга". А Жанна Харченко вразила слухачів колоритним виконанням оповідання "Моя родина", яке свого часу було надруковано в місцевій газеті "Замкова гора".

Особливу увагу було приділено альманаху "Заріччя", у якому зібрано твори літературної студії "Олександрійський бульвар". Катерина Василівна підкреслила, що альманах починається саме з оповідань Тетяни Ніконенко «Моє Заріччя», «Наша вулиця», «Те, що на споді». Також вона нагадала, що твір авторки «Ніжність» опублікований в популярному літературно-художньому журналі «Дніпро».

Учасники активно спілкувалися з Тетяною Дмитрівною, ставили їй запитання та дякували за можливість відчути душевну силу її слова. Такі зустрічі сприяють розвитку культурного життя громади, адже вони об’єднують любителів книг та відкривають нові імена в українській літературі.


вівторок, 14 січня 2025 р.

Білоцерківський Каменяр Олександр Марченко

14 січня фахівчині бібліотеки-філії №4 сімейного читання для читачів − учнів 9-А класу Білоцерківського академічного ліцею «Колегіум» провели годину пам’яті, присвячену 60-річчю від дня народження Олександра Марченка – відомого українського політика, воїна, патріота.
Завідувачка бібліотекою Катерина Волинець розповіла учням про життєвий шлях Олександра Олександровича, який народився 14 січня 1965 року в селі Рибчинці на Вінниччині. Більша частина його життя була пов’язана з Білою Церквою, де він обіймав посаду генерального директора підприємства «Білоцерківський кар’єр» та ПП «Каменяр». У 2008 році Олександр Марченко став членом Всеукраїнського об’єднання «Свобода», а згодом очолив Білоцерківський міський осередок партії та Київську обласну організацію.
З 2014 року Олександр Марченко захищав Україну у складі 72-ї окремої механізованої бригади імені Чорних Запорожців, де отримав позивний «Каменяр». Під час бойових дій на сході України у серпні 2014 року зазнав важкого поранення внаслідок обстрілу ворожим «Смерчем» під Красним Лучем. Попри це, після лікування, він активно підтримував українських військових як волонтер.
На захід був запрошений Андрій Іванченко, виконувач обов’язків голови Білоцерківського осередку Всеукраїнського об’єднання «Свобода». Він поділився спогадами про спільну роботу з Олександром Марченком, оскільки з 2014 по 2019 роки був його помічником у Верховній Раді 8-го скликання.
Пан Андрій розповів дев’ятикласникам про важливі проєкти, які ініціював Олександр Марченко, його участь у Революції Гідності 2014 року, боротьбу за українську мову, державність та свободу. Присутні дізналися про його принциповість, патріотизм та незламний характер, які стали прикладом для багатьох.
Олександр Марченко героїчно загинув 6 березня 2022 року, відбиваючи атаку російських загарбників на Київ у селищі Мощун. Його поховали 3 квітня 2022 року в Білій Церкві на Алеї Героїв кладовища «Сухий Яр». На його честь, в липні того ж року, вулицю Чайковського перейменували на вулицю Олександра Марченка.
Ця зустріч стала нагадуванням про те, що наша свобода і незалежність – результат жертовної боротьби українців, таких як Олександр Марченко. Його життя і подвиг залишаються символом нескореності та любові до Батьківщини, які мають бути дороговказом для кожного з нас.

пʼятниця, 10 січня 2025 р.

Музика без кордонів

У стінах бібліотеки відбулася надзвичайно тепла й душевна зустріч учасників клубу "Сузір'я". Захід пройшов у форматі пісенного калейдоскопу під назвою "Музика без кордонів".

Керівниця клубу Тетяна Сулейманова відкрила зустріч проникливими словами про значення музики в житті кожної людини. Вона нагадала, що музика – це мова емоцій, яка долає будь-які кордони, об’єднує серця та вселяє надію.

Наталія Мельник і Людмила Апальонова подарували присутнім справжнє свято, виконавши відомі хіти зарубіжної естради українською мовою. У програмі прозвучали італійські, мексиканські, іспанські, американські композиції, які свого часу виконували легендарні Андреа Бочеллі, Деміс Руссос, Тото Кутуньо, Джо Дассен та інші.

Тетяна Іванівна доповнила музичну частину цікавинками про історію створення пісень та маловідомими сторінками з життя музичних легенд.

Захід став справжнім джерелом позитиву для всіх учасників. Вони підспівували, ділилися своїми спогадами про молодість і приємними моментами, повязаними з цими піснями. У такий непростий час подібні зустрічі залишають емоційним ресурсом, допомагаючи відволіктися від тривоги, зарядитися оптимізмом і надією на краще майбутнє, щоб з новими силами продовжувати допомагати нашим захисникам.

Учасники висловили щиру подяку Тетяні Іванівні, Наталії Мельник та Людмилі Апальоновій за гарний настрій та та незабутні враження.

четвер, 9 січня 2025 р.

Майстер-клас "Кольорова змійка"

Сьогодні в бібліотеці відбулася яскрава і пізнавальна #Арт-година під назвою "Кольорова змійка", яку провела бібліотекарка Євгенія Ніколайчук. Дітлахи із задоволенням занурилися в загадковий та вражаючих світ природи, створюючи символ Нового року – змію.

Змія є поширеним персонажем у багатьох казках різних народів, її образ зазвичай асоціюється з мудрістю, силою, підступністю або чарівними властивостями.

Бібліотекарка розповіла багато цікавих фактів про плазунів. Діти розгадували тематичні загадки, обговорювали, чим відрізняються змії від інших тварин, а також дізналися, яка змія є найбільшою у світі. Особливу увагу маленьких дослідників привернули яскраві енциклопедії про тварин, які дозволили краще уявити цих унікальних створінь.

Майстер-клас подарував маленьким читачам радість, нові знання та натхнення. Юні учасники залишилися задоволеними, а їхні творчі роботи стали чудовим оберегом прийдешнього року.